Wicelider na kolanach! Vitcovia Witkowo pokonuje u siebie Orła Mroczeń!

2020-11-01

W ostatnią sobotę października zespół Vitcovii Witkowo, w ramach trwającej rundy jesiennej wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 3, podejmował trzeci zespół rozgrywek Orzeł Mroczeń.

Witkowian do boju o ligowe punkty zamiast przebywającego na kwarantannie Macieja Rozmarynowskiego z Orłem Mroczeń poprowadził wyjątkowo Jakub Moskal z Akademii Futbolu 92 oraz uczestnik stażów m.in. w VfL Wolfsburg, Lechu Poznań czy Chrobrym Głogów. Debiut Moskala w zastępstwie Macieja Rozmarynowskiego, okazał się bardzo udany gdyż Vitcovia Witkowo, pokonała na własnym trenie trzeci zespół rozgrywek Orzeł Mroczeń w stosunku 3:1. Witkowianie w sobotnie spotkanie weszli bardzo dobrze gdyż po pierwszej połowie prowadzili zdecydowanie z swoim rywalem aż 3:0, wychodząc na prowadzenie 1:0 już w 11 minucie po golu samobójczym zawodnika gości Mariusza Badnarka. Nie upłynęły dwie minuty a biało-niebiescy prowadzili już 2:0. Gola na swoim koncie zapisał w zespole z Witkowa – Kacper Boczkowski. Jeszcze przed zejściem na przerwę witkowianie zaaplikowali swojemu przeciwnikowi trzecią bramkę. W 22 minucie na listę strzelców w ekipie Vitcovii wpisał się Michał Wiśniewski. Tym sposobem zespół prowadzony wyjątkowo przez Jakuba Moskala do szatni na przerwę schodzili prowadząc z swoim rywalem zdecydowanie 3:0. Po zmianie stron witkowainie mieli kolejne sytuacje strzeleckie do zdobycia kolejnych goli lecz nic z tego wynikało. W tej części meczu padła tylko jedna bramka, którą zdobyli goście z Mroczenia. W 73 minucie bramkę honorową dla przyjezdnych zdobył Łukasz Gajewski, ustalając nią końcowy wynik spotkania 3:1 dla Vitcovii Witkowo.

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Vitcovii Witkowo, rozegra 7 listopada na wyjeździe gdzie o godzinie 13.00 będzie podejmowany przez MKS Dąbie.

Skład  Vitcovii Witkowo: Paweł Beser, Radosław Trybuła (73' Mateusz Pietrowski), Adrian Miara, Wojciech Durski, Michał Marszałek, Adrian Kiełpiński, Kacper Boczkowski, Adrian Krupka, Daniel Nowaczyk, Oskar Wegnerski (85' Mikołaj Tomczak), Michał Wiśniewski (86' Hubert Mielcarek)