Wicelider poznańskiej okręgówki wygrywa w Zaniemyślu!

2016-11-11

Dziewiąte zwycięstwo przy dwóch porażkach i tyleż samo remisach zapisali na swoim koncie w piątek 11 listopada w przedostatnim spotkaniu z rundy jesiennej w rozgrywkach poznańskiej okręgówki grupy wschód piłkarze Vitcovi Witkowo.

Kolejne zwycięstwo a co za tym idzie komplet trzech punktów zapisanych na koncie piłkarzy z Witkowa, jest o tyle cenny iż został on wywalczony na wyjeździe i to z bardzo wymagającym przeciwnikiem jakim była drużyna Kłosu Zaniemyśl. Spotkanie zakończyło się wygraną witkowian w stosunku 2:1 mimo że to gospodarze prowadzili po pierwszych czterdziestu pięciu minutach 1:0 po golu zdobytym praktycznie do zejścia do szatni w 42 minucie. Wcześniej czyli na początku pierwszej połowy w 10 minucie witkowiane mogli zdobyć gola, po którym wyszliby na jednobramkowe prowadzenie. Okazję zmarnował w szeregach Vitcovii – Hubert Mielcarek, który głową niecelnie skierował z bliskiej odległości piłkę do bramki swojego rywala. Dopiero po zmianie stron podopieczni Jacka Paska, w drugiej połowie piątkowego meczu aplikując swojemu rywalowi dwie bramki zapewnili sobie zwycięstwo w stosunku 2:1. Najpierw w 50 minucie do stanu 1:1 w szeregach witkowian doprowadził zdobyciem bramki Sebastian Staszewski zdobywając gola po zespołowej akcji całej drużyny. Gola zaś na wagę trzech punktów zdobył w 60 minucie Mateusz Pietrowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który najpierw obronił strzał pomocnika Vitcowi jednakże przy ponownej dobitce w jego wykonaniu  był już bezradny. Tym zwycięstwem zespół Vitcovii Witkowo, utrzymał drugą lokatę w ligowej tabeli co przed zbliżającymi się derbami powiatu gnieźnieńskiego a co za tym idzie meczu na szczycie ligowej tabeli z liderem swojej grupy Mieszkiem Gniezno, już dzisiaj można liczyć na spore emocje piłkarskie. Do tej konfrontacji piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami dojdzie w najbliższą sobotę 13 listopada o godzinie 13.30 w Witkowie.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Bartosz Sypniewski, Patryk Dąbek (50’ Bartłomiej Melewski), Daniel Nowaczyk, Rafał Pietrowski, Dawid Kustra (65 Filip Janiszewski), Patryk Buczek, Adrian Piechowiak, Mateusz Pietrowski (70” Mikołaj Plichta), Bartosz Staszewski (80’ Łukasz Szeląg), Hubert Mielcarek.