Wicelider zatrzymany w Kłecku!

2023-04-02

Trzecie spotkanie mistrzowskie z rundy rewanżowej sezonu 2022/2023 wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 1 mają za sobą seniorzy drużyny Lechity Kłecko.

W sobotę 1 kwietna do Kłecka zawitał wicelider tabeli zespół Sparty Złotów, co zapowiadało spore emocje piłkarskie. I tak też było gdyż podopieczni Artura Borowiaka okazali się niezbyt gościnni dla drugiej siły swojej grupy odprawiając go do domu z kwitkiem. Lechita bowiem pokonał Spartę Złotów przed własną publicznością po dość zaciętym boju 2:1.

Przed sobotnim spotkaniem z Spartą Złotów prezes klubu z Kłecka - Waldemar Kozłowski przekazał podziękowania dla Damiana Wiśniewskiego za długoletnią grę dla klubu, a także dla Burmistrza Gminy Kłecko p. Adama Serwatki za pomoc oraz wsparcie w jego działalności.

Sparta przyjechała do Kłecka jako zdecydowany faworyt, który zwyciężył w czterech ostatnich spotkaniach ligowych. Jednak już początek spotkania pokazał, że goście wcale nie będą mieć łatwo. Lechici w pierwszej odsłonie mieli swoje okazje za sprawą Kacpra Serwatki, który trafił w boczną siatkę, a także Kacpra Bodzieszyka, którego w ostatnim momencie zablokował obrońca przyjezdnych. Sparta odpowiedziała po rzucie różnym i strzale zza pola karnego, który po rykoszecie minął lewy słupek bramki kłecczan. Mecz był prowadzony w szybkim tempie, a zawodnicy zostawili sporo zdrowia na trudnym boisku i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron kłecczanie zaczęli zdobywać optyczną przewagę. Przed szansą znów stanął Kacper Serwatka, ale najpierw przegrał pojedynkiem z bramkarzem z Złotowa, a przy drugiej próbie piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na trybunach stadionu piłkarskiego w Kłecku czekali aż do 71. minuty, kiedy to Oskar Kozłowski strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył w spojenie słupka z poprzeczką, a największym sprytem w polu karnym wykazał się Rafał Walczak, który dopadł najszybciej do piłki pakując ją z najbliższej odległości do siatki bramki przyjezdnych. W tym momencie Lechita Kłecko wyszedł na prowadzenie 1:0.  Lechita po strzelonej bramce wcale nie zamierzał się bronić. 10 minut po pierwszej bramce Mateusz Poltaszewski zagrał prostopadłe podanie do wprowadzonego w drugiej połowie Jakuba Prussa, który z stoickim spokojem wykończył sytuację oko w oko z bramkarzem Sparty. I w meczu było 2:0 dla kłecczan. W samej końcówce spotkania ładnym strzałem zza pola karnego popisał zawodnik gości Wojciechowski, który zmniejszył prowadzenie zespołu z Kłecka do 2:1, ale do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. I Lechita Kłecko odniósł bardzo ważne zwycięstwo nad trudnym rywalem.

Kolejny mecz Lechita Kłecko, rozegra również na własnym boisku 8 kwietnia o godz. 13.00 podejmować będzie ekipę Noteci Dziembowo.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
15.  Błyskawica Bronisławki 16 7 2 1 13 14-48 2 0 7 10-28 0 1 6 4-20
Drawa Krzyż Wielkopolski wycofała się z rozgrywek po 1. kolejce. Jej wynik został anulowany.

Źródło – Lechita Kłecko + foto (opracowanie Roman Strugalski)