Wicemistrzostwo i awans „pingpongisty” - Jakuba Budzyńskiego

2018-04-08

Świetnie spisał się podczas Mistrzostw Wielkopolski Kadetów młody tenisista stołowy Stelli Niechan Gniezno – Jakub Budzyński.

Zawodnik Stelli bowiem zajął w tym turnieju drugie miejsce i awansował do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży .  Pokonał kolejno: Filipa Doroszczonka z Kuźnicy Żelichowskiej 3:0, Miłosza Kukawkę z Rogoźna 3:1, Wiktora Talara z Pleszewa 3;2, Rocha Ciesielskiego z Grabowa 3:1 i jedynie przegrał w finale z Arturem Lemieszką z Kuźnicy Żelichowskiej po wyrównanej i stojącej na wysokim poziomie grze 2:3. Będzie to pierwszy start Jakuba w prestiżowych zawodach – Mistrzostwach Polski. Blisko awansu do tych finałów była Zuzia Lewandowska. Po wygraniu z Ewą Mazurek z „Chrobry” Gizałki 3:0, potem zwycięstwem z Natalią Piechotą z LKTS Luboń 3;1 w finale uległa MajiMajdeckiej z Gizałek 1:3. W decydującym o awansie meczu spotkała się ponownie z Natalią Piechotą i tym razem niestety przegrała 0:3. Ale zajmując trzecie miejsce będzie pierwsza zawodniczką rezerwową, ponieważ finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się w Wielkopolsce w Luboniu. Tak więc Jakub Budzyński będzie reprezentował „Stellę” Gniezno i Wielkopolskę na Mistrzostwach Polski Kadetów, a Zuzia Lewandowska z niecierpliwością będzie czekała na wolne miejsce.