Wicemistrzostwo młodych tenisistów stołowych Stelli Niechan

2020-09-20

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi tenisiście stołowi Stelli Niechan podczas Mistrzostw Wielkopolski Młodzików rozgrywanych 13 września w Poznaniu.Te zawody odbywały się w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego.

Drużyna Stelli Niechan Gniezno w składzie: Patryk Król, Błażej Jaros i Ksawier Jaros zdobyła tytuł  wicemistrzowski.  Najpierw w meczu o ¼ pokonali zespół Polonii  Śmigiel 3:0 w składzie: Piotr Wieczorek i Miłosz Kmieciak, a w meczu o awans do finału drużynę KS Dąbcze: Maciej Kajzer i Filip Baliński również 3:0. Bardzo wyrównany przebieg miał pojedynek finałowy z LKTS Luvena Luboń. Najpierw Patryk Król pokonał Bartka Sułka 3:1 rewanżując się za porażkę w turnieju indywidualnym, a na drugim stole  Błażej Jaros uległ Kacprowi Zrolowi 2:3. Ważny pojedynek deblowy nasi zawodnicy wygrali 3:2. Decydujące gry singlowe były bardzo wyrównane. Błażej Jaros uległ Sułkowi 1:3. Natomiast Patryk Król przy stanie 2:2 w setach  miał dwie piłki meczowe z Kacprem Zrolem. Szkoda, że nie wykorzystał szansy na mistrzowski tytuł i awans na Mistrzostwa Polski. Drugie miejsce naszych młodzików też jest sukcesem. W turnieju indywidualnym Błażej Jaros zajął piąte miejsce. Nie udał się turniej indywidualny Patrykowi, który odpadł pechowo z Bartkiem Sułkiem z Lubonia ulegając 2:3.
                                                                                                                                 Miesiąc wrzesień jest czasem odrabiania zaległych spowodowanych pandemią Mistrzostw Wielkopolski. Tydzień wcześniej w Krzyżu Wielkopolskim odbyły się mistrzostwa w kategorii juniorów, w których Zuzanna Lewandowska zajęła czwarte miejsce.  W Poznaniu natomiast rozegrano Mistrzostwa w kategorii żaków. Tutaj jedenastoletni Ksawier Jaros po dobrej grze był czwarty. W pojedynku półfinałowym z późniejszym zwycięzcom Hubertem Kwiecińskim miał trzy piłki meczowe. również w Poznani w rywalizacji kadetek Zuzanna Jasiecka zajęła trzynaste miejsce.