WiceMistrzynie Powiatu Gnieźnieńskiego czyli siatkarski, gorący tydzień!!!

2018-02-14

W czwartek 25 stycznia w Kruchowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłkę Siatkową.

Zawody rozpoczęły się meczem pomiędzy MKS Trzemesznem, w którym grały dwie zawodniczki na co dzień trenujące i grające w drugoligowym zespole Sokoła Mogilno, a gimnazjalistkami z Kiszkowa, jak się później okazało najlepszymi drużynami mistrzostw. To spotkanie było bardzo zacięte, pełne emocji. Pojedynek stał na wysokim poziomie i zrobił wielkie wrażenie na zebranej w hali publiczności. O zaciętości i walce o każdy punkt świadczy czas rozgrywania meczu, który trwał prawie 1,5 godziny!!! Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Trzemeszna wynikiem 2-1 (21-25, 25-14, 15-11). Po wyczerpującym meczu dziewczyny po chwili przerwy przystąpiły do następnego spotkania, a ich przeciwnikiem był zespół SP nr 7 w Gnieźnie. Mecz był bezbłędny! Zwyciężyło Kiszkowo z wynikiem 2-0 (25-10, 25-5)! Ostatnie spotkanie odbyło się pomiędzy drużynami z Kiszkowa i Czerniejewa. Dzięki jakości zagrywek i pełnej koncentracji na boisku, dziewczyny pozwoliły zdobyć przeciwnikowi w drugim secie zaledwie 6 punktów! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 (25-18, 25-6), czyli zwycięstwem zawodniczek z Kiszkowa! W mistrzostwach nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce za drużyną z Trzemeszna, ale przed zespołami z Czerniejewa i Gniezna. 
 
Skład zespołu z Kiszkowa – Karolina Masłowska – kapitan, Karolina Chełmowska, Wiktoria Sprenger, Zuzanna Tomkowiak, Karolina Kluczyńska, Malwina Jankowska, Alicja Otuszewska, Paula Kulczyńska, Monika Święciochowska, Klaudia Koszuta, Julia Trzosek, Monika Cyranowicz, Aleksandra Majchrzak, Joanna Błachowiak, Joanna Szewczyk i Klaudia Kluczyńska.
 
W tym samym czasie odbywały się rozgrywki mistrzowskie chłopców w Hali Sportowej Trzemesznie. Drużyna z Kiszkowa pokonała SP nr 1 w Gnieźnie wynikiem 2-1, ale mecze z Witkowem i Łubowem przegrała 0-2. Chłopacy niestety nie załapali się na podium i ostatecznie zajęli 4 miejsce.
 
Skład drużyny: Aleksy Białas, Łukasz Jastrząbek, Jędrzej Misiorny, Jakub Budzyński, Marcin Głowski, Filip Pilarski, Szymon Otuszewski, Krzysztof Nowicki, Jakub Patelski.
 
Dzień później w siatkarskie szranki ruszyły młodsze dziewczęta z klas szóstych, które w kategorii mini siatkówki rywalizowały w Gnieźnie o prymat w powiecie. 
Po przegranych meczach z koleżankami ze szkół z Trzemeszna i Gniezna wynikami po 1-2 i zwycięstwie z Żydowem w stosunku 2-1 nasza drużyna ostatecznie po bardzo dobrych zawodach zajęła trzecie miejsce.
 
Skład zespołu: Dagmara Kamińska, Ewa Kałat, Wiktoria Kałat, Amelia Majchrzak, Natalia Menz, Roksana Tomkowiak, Dominika Wrońska, Kinga Popa, Ania Broczkowska, Paulina Kasprzak.
 
Tekst i zdjęcia: Mariusz Czosnowski
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,wicemistrzynie-powiatu-gnieznienskiego-czyli-siatkarski-goracy-tydzien.html