Wielkie emocje przy S3 i zwycięstwo gnieźnieńskich szczypiornistek!

2019-12-21

Po wielkich emocjach i arcyciekawym meczu na szczycie I ligi gr. B piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały w sobotni wieczór, 21 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki silną, aczkolwiek znacznie osłabioną drużynę MTS Żory odnosząc tym samym kolejne już zwycięstwo w tym sezonie.

W pierwszej minucie meczu minimalnie obok bramki drużyny z Żor rzuciła Joanna Sawicka. W 4 minucie faulowana była Karolina Chojnacka, a bramkę z karnego zdobyła Karolina Kasprowiak. Akcję później ładną obroną z drugiej strony popisała się Daria Konieczna. Dwie minuty później po ładnej, indywidualnej akcji bramkę dla zawodniczek z Gniezna zdobyła Joanna Sawicka. W 9 minucie było już 4:0 dla gospodyń, a na listę strzelczyń ponownie wpisała się Joanna Sawicka. Minutę później szczypiornistki MTS  Żory zdobyły dopiero pierwszą (!) bramkę w tym spotkaniu, a zdobyła ją Oktawia Płomińska. W 13 minucie kolejną bramkę dla MKS-u PR URBIS Gniezno zdobyła Joanna Sawicka. W 17 minucie zawodniczki z Pierwszej Stolicy prowadziły 8:5. Kilka minut później zawodniczkom z Żor udało się dojść gnieźnianki na jedno trafienie. W 22 minucie był już remis. Minutę później gola dla miejscowych zdobyła Martyna Matysek. Riposta MTS Żory była jednak natychmiastowa. W 25 minucie Żory prowadziły już 13:11. Do przerwy był 16:13 dla przyjezdnych.

Druga część meczu rozpoczęła się od bramki Joanny Sawickiej. W 33 minucie, po bramce Darii Szynkaruk Żory prowadziły 18:15. W odpowiedzi trafienie dla gnieźnianek zanotowała skuteczna w tym meczu Joanna Sawicka. Dwie minuty później, gnieźniankom udało się dojść MTS na jedno trafienie. Po golu Karoliny Kasprowiak był już remis (19:19). W 40 minucie meczu na tablicy wyników był rezultat 22:19 dla drużyny z Żor. W 43 minucie, po trafieniu Martyny Matysek gnieźnianki przegrywały już tylko 21:22. W 47 minucie po trafieniu Agnieszki Siwki był remis (24:24). Na dziesięć minut przed zakończeniem meczu Żory prowadziły 25:24. Gnieźniankom udało się jednak wyrównać za sprawą efektownej bramki Karoliny Kasprowiak. Ostatnie minuty meczu ta gra bramka za bramkę. W 55 minucie było remisowo (25:25). W 58 minucie bardzo dobrą interwencją popisała się Daria Konieczna. W ostatnich sekundach losy tego bardzo emocjonującego meczu na korzyść MKS-u PR URBIS Gniezno rozstrzygnęła Joanna Sawicka, a zawodniczki z Pierwszej Stolicy pokonały ostatecznie MTS Żory 28:27.

Powiedzieli po meczu:
Marcin Księżyk (trener MTS Żory): -Bardzo zacięte spotkanie. W ostatnim czasie borykaliśmy się z problemami zdrowotnymi. O zwycięstwie zadecydowała końcówka. Zawodniczkom dziękuję za walkę i za to, że dały z siebie wszystko. Dla kibiców z pewnością było to fajne widowisko, jednak można było ten mecz wygrać.

Robert Popek (trener MKS-u PR URBIS Gniezno):
-Zdawaliśmy sobie sprawę, że żeby wygrać z Żorami nie możemy popełniać głupot w ataku. W drugiej połowie nasze dziewczyny pokazały kawał serducha. Dziękujemy też naszym kibicom, dzięki którym ta gra nas niosła.

MKS PR URBIS Gniezno-MTS Żory 28:27(13:16)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Joanna Sawicka-11.
MTS Żory: Daria Szynkaruk-8.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Daria Konieczna (bramkarki)-Karolina Kasprowiak, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Różewska, Martyna Rachela, Maria Rybicka, Monika Walkowska, Martyna Matysek, Alicja Ślęzak, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ