Wierzyca Pelplin nokautuje Mieszka Gniezno!!!

2018-09-22

Takiego obrotu sprawy nikt z najwierniejszych kibiców trzecioligowej drużyny Mieszka Gniezno chyba się nie spodziewał. Biało-niebiescy doznali drugiej porażki z rzędu przegrywając w Malborku z drużyną Wierzyce Pelplin aż 4:0. Ostatni raz gnieźnianie przegrali w lidze tak wysoko prawie 3 lata temu.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Koninie z tamtejszym Górnikiem 2:1, podopieczni Mariusza Bekasa wyjechali już w piątek 21 września do Malborka gdzie miał się odbyć w sobotę 22 września mecz w ramach ósmej kolejki III ligi grupy z drużyną Wierzyce Pelplin. Założenia przedmeczowe z pewnością sztabu szkoleniowego Mieszka Gniezno były jasne iż gnieźnianie do Pierwszej Stolicy Polski wrócą z kompletem punktów rehabilitując się tym samym za porażkę w Koninie. Do takiego jednak scenariusza nie doszło gdyż biało- niebiescy z Malborka wracają z tarczą przegrywając zdecydowanie z przedostatnią drużyną w ligowej tabeli przed sobotnim meczem gładko.

To co wynikało z bezpośredniej relacji na klubowym facebooku, to gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli już w 8 minucie meczu. Do przerwy wynik ten się utrzymał i mieszkowcy do szatni schodzili przegrywając zaledwie jedną bramką. Po zmianie stron kiedy to wydawało się że podopieczni Mariusza Bekasa doprowadzą do remisu a w kolejnych minutach przechylą szalę zwycięstwa zdobytymi następnymi golami. W 70 minucie drużyna Pelplina za sprawą zdobytej bramki przez Daniela Sławińskiego podwyższyła swoje prowadzenie na 2:0. O drugiej porażce gnieźnian w rozgrywkach trzecioligowych trwającego sezonu 2018/2019 zadecydowała końcówka sobotniej potyczki piłkarskiej. Najpierw w 80 minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy, autorem której po samobójczym strzale okazał się gnieźnianin Marcin Tomaszewski. Wynik zaś końcowy spotkania na 4:0 dla Wierzycy Pelplin został ustalony w 85 minucie po celnym trafieni do bramki gnieźnieńskiej w wykonaniu Jakuba Binerowskiego.

Szersza relacja z tego spotkania wkrótce.

Skład Mieszka Gniezno: Szymon Lewandowski, Marcin Tomaszewski, Adrian Kaliszan, Michał Steinke, Szymon Pająk, Dawid Radomski, Marcin Trojanowski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Radosław Mikołajczak, Mikołaj Panowicz. W rezerwie Wiktor Beśka, Mateusz Ławniczak, Adam Konieczny, Damian Pawlak, Jakub Hoffmann, Krzysztof Wolkiewicz, Taras Maksymiv