,,Wilki” po rzutach karnych wygrywają z Spartakusem Buk

2022-12-04

W niedzielę, 4 grudnia kolejny mecz z rundy rewanżowej sezonu 2022/2023 w ramach rozgrywek II ligi rozegrali piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno, którzy podejmowali w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 drużynę Spartakusa Buk.

Po wyjazdowej ubiegłotygodniowej porażce ,,Wilków” z Bachusem Zielona Góra 30:33, tym razem gnieźnieńskie „Wilki” zmierzyli się w „starej” hali GOSiR w Gnieźnie ze Spartakusem Buk. Drużyna z Buku w pierwszej rundzie rozgrywek w meczu rozegranym 8 października pokonała u siebie zespół Szczypiorniaka 29:22. Wszyscy zastanawiali się z pewnością jak będzie w meczu rewanżowym zwarzywszy na fakt iż Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno, do konfrontacji z Spartakusem Buk przystępował osłabiony kilkoma swoimi podstawowymi zawodnikowi. Mimo osłabień kadrowych z jakimi się musiał zmierzyć szkoleniowiec ,,Wilków” – Stanisław Igel piłkarze ręczni z grodu Lecha ostro postawili się Spartakusowi Buk remisując z nim po zaciętym boju w podstawowym czasie gry 30:30 a zapewniając sobie zwycięstwo w rzutach karnych 4:3. Tym zwycięstwem na własnym trenie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno, zrewanżował się Spartakusowi Buk za wcześniejszą październikową porażkę z rundy sezonu zasadniczego na jego ternie. Co do samego niedzielnego meczu pomiędzy Szczypiorniakiem Bank Spółdzielczy Gniezno a Spartakusem Buk, to spotkanie było bardzo zaciętym widowiskiem sportowy. Na potwierdzenie tych słów niech świadczy fakt że ,,Wilki” na przerwę po pierwszej części meczu schodzili przegrywając z swoim rywalem zaledwie jednym punktem 17:16. Druga odsłona niedzielnego spotkania miała podobny przebieg Spartakus Buk prowadził a gnieźnieńskie ,,Wilki” goniły wynik. W pewnym momencie było tak że to Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno, prowadził trzema punktami 27:24, lecz goście w 56 minucie doprowadzili do stanu 28:28 a następie na minutę przed końcem meczu wyszli na prowadzenie 30:29. O remisie 30:30 w całym spotkaniu zadecydowały końcowe sekundy tego pojedynku wtedy to celnym rzutem punkt zdobył w ekipie Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno – Szymon Sobański. I o zwycięstwie jednej lub drugiej drużyny miały rozstrzygnąć karne. Lepiej egzekwowali je piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno, pokonując w nich swojego przeciwnika 4:3 przez co wygrali całe niedzielne spotkanie. Brawo panowie.

Punkty dla Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno zdobyli; Kozanowski – 11, Sobański – 7, Memetz – 7, Ostrowski – 2, Kędziora – 1, Kaczmarek -1, Kniaź – 1

Dla Spartakusa Buk punkty zdobyli: Stróżyński – 7, Popowicz -7, Hemmerling -5, Napierała – 5, Krzemiński -2, Jagiełko -2, Wegner -1, Napierała – 1