„Wilki” pokonały SPR Włoszakowice

2024-02-11

Po zwycięstwie w zaległym meczu drugiej ligi z rundy zasadniczej z Acana Moto-Jelczem Oława II, tym razem Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno o punkty walczył u siebie z SPR Włoszakowice.

Do meczu doszło w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 („starej hali”) w niedzielne przedpołudnie 11 lutego. W pierwszej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami, do której doszło w ramach 3 kolejki ligowe sezonu zasadniczego 2023/2024 w Włoszakowicach górą okazała się drużyna SPR wygrywając tamte spotkanie zdecydowanie 23:14. Wszyscy spodziewali się że przed niedzielnym  spotkaniem rewanżowym, do którego miało dojść w Gnieźnie że podopieczni Michała Grubczaka staną na wysokości i zrewanżują się przed własną publicznością drużynie z Włoszakowic i spotkanie rozstrzygną na swoją korzyść. Do takiego właśnie scenariusza doszło gdyż po bardzo zaciętym meczu w wykonaniu obu drużyn Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno pokonał trzema punktami SPR Włoszakowice w stosunku 27:24 prowadząc do przerw z swoim rywalem zaledwie jednym punktem 13:12. O zwycięstwie ,,Wilków” z tak wymagającym przeciwnikiem zadecydowała druga połowa  niedzielnego spotkania a właściwie sama końcówka kiedy to gnieźnianie w 57 minucie prowadzili 25:21. Wtedy wprawdzie goście z Włoszakowic ruszyli do zdecydowanych ataków na bramkę gnieźnieńską niwelując wynik 26:22. Na szczęście ,,Wilki” przewagę punktową do końca spotkania utrzymali i wygrali spotkanie 27:24. Oby tak dalej.

Kolejne spotkanie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno, rozegra 17 lutego na wyjeździe z ekipą UKS Spartakus Buk.

SZCZYPIORNIAK Bank Spółdzielczy GNIEZNO - SPR Włoszakowice 27:24 (13:12)

SZCZYPIORNIAK Bank Spółdzielczy GNIEZNO: Zanto, Wolny, Śliwiński - Wróbel, Gramza (1), Żelazowski, Szcześniak, Światłowski (7), Liske (2), Meixner, Kaczmarek, Kozak, Kniaź (2), Stempuchowski (3), Ostrowski , Miemietz (3)