„Wilki” wysoko przegrały z Gwardią II Opole

2023-11-05

Wysokiej porażki doznali w niedzielę, 5 listopada piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno, którzy wyraźnie przegrali z Gwardią II Opole.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście. W 2 minucie wyrównał Damian Stempuchowski. Minutę później, Gwardia prowadziła 3:2. Po sześciu minutach był remis 4:4. Kilkanaście sekund potem, opolanie   odskoczyli „Wilkom” na trzy bramki. W 10 minucie ładną interwencją popisał się Piotr Wolny. W 12 minucie bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Kacper Ostrowski. W odpowiedzi, trafienie dla Gwardii II Opole zaliczył Piotr Zawadzki. W 15 minucie kontaktową bramkę dla „Wilków” zdobył Wojciech Babiaczyk. Gwardia odpowiedziała jednak dwoma trafieniami. W 18 minucie szczypiorniści z Opola prowadzili 13:10, a w 22-już 18:12. W 23 minucie Dariusz Zanto obronił rzut karny wykonywany przez Piotra Zawadzkiego. W 25 minucie bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Bartosz Miemietz. Do przerwy Gwardia II Opole prowadziła 26:16.

W 32 minucie Adam Kniaź nie wykorzystał rzutu karnego. W odpowiedzi, opolanie zdobyli kolejną bramkę w tym meczu. W 34 minucie bramkę dla Szczypiorniaka rzucił Damian Stempuchowski. W 37 minucie po bramce Bartosza Miemietza „Wilki” przegrywały 20:31. Dwie minuty później, rzutu karnego dla Szczypiorniaka nie wykorzystał Nikodem Gramza. W 44 minucie Gwardia prowadziła 36:22. W 47 minucie Piotr Wolny obronił silny rzut zawodnika z Opola. Minutę potem, z rzutu karnego trafił Nikodem Gramza. Kilkanaście sekund później, gola ze skrzydła zdobył Marcel Światłowski. W 52 minucie było 42:26 dla przyjezdnych. W 54 minucie Piotr Wolny obronił w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Gwardii. W odpowiedzi, bramkę dla „Wilków” rzucił Marcel Światłowski. Minutę później, karnego wykorzystał Damian Stempuchowski. W 57 minucie bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Wojciech Babiaczyk. Dwie minuty potem czerwoną kartkę obejrzał Damian Stempuchowski.  Ostatecznie „Wilki” przegrały z Gwardią II Opole 30:48.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Gwardia II Opole 30:48 (16:26)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Damian Stempuchowski-9.
Gwardia II Opole: Szymon Romanowski-9.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Dariusz Zanto (bramkarze)-Nikodem Gramza, Kacper Żelazowski, Adrian Szcześniak, Wojciech Babiaczyk, Julian Kaczmarek, Mikołaj Kaczmarek, Adam Kniaź, Łukasz Krakowiak, Błażej Kosecki. Damian Stempuchowski, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Michał Grubczak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ