Witkowie bez niespodzianki. Vitcovia przegrywa derby z Zjednoczonymi Trzemeszno

2022-09-12

W sobotnie popołudnie 10 września, w Witkowie doszło do pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego w ramach wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box nowego sezonu 2022/2023

Tego dnia przedostatnia drużyna tabeli Vitcovia Witkowo, która jak do tej pory przegrała swoje mecze mistrzowskie podejmowała w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego wicelidera tabeli zespół Zjednoczonych Trzemeszno. Dodatkowemu smaczkowi tej potyczki piłkarskiej dodawał fakt iż tego dnia Gminy Klub Sportowy ,,Victovia” Witkowo świętował swój jubileusz 65-lecia założenia. Podopieczni Stanisław Drozdy, niestety nie dostosowali się do tych obchodów jubileuszowych i przegrali piąte spotkanie z rzędu z Zjednoczonymi Trzemeszno w stosunku 5:1. Sobotni mecz od samego początku toczył się pod dyktando Zjednoczeni Trzemeszno, czego efektem były zdobyte 5 bramek. Trzemesznianie ostre strzelanie rozpoczęli od zdobytej bramki w 23 minucie, którą to wyszli na prowadzenie 1:0. Autorem bramki okazał się Kamil Wysocki Trzy minuty później po zdobytej pierwszej bramki Zjednoczeni Trzemeszno podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Tym razem w 26 minucie golkipera gospodarzy w szeregach przyjezdnych pokonał Marcin Hałajczyk. Tuż przed przerwą Zjednoczeni zdobyli swoją trzecią bramkę w sobotnim spotkaniu. Na listę strzelców w 34 minucie ponownie wpisał się Kamil Wysocki, który wcześniej otworzył wynik meczu. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie mimo że witkowanie dążyli do zdobycia gola kontaktowego. I Zjednoczeni Trzemeszno do szatni schodzili prowadząc zdecydowanie bo 3:0. Po zmianie stron podopieczni Andrzeja Stefańskiego, zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dwa gole tracąc przy okazji zaledwie jednego. I tak w 54 minucie prowadzenie Zjednoczonych Trzemeszno podwyższył na 4:0 zdobytą branką Mikołaj Danielewicz. Na kolejną bramkę zdobytą w sobotnim meczu zgromadzona widownia na stadionie miejskim w Witkowie musiała czekać aż do 78 minuty. Wtedy to Zjednoczeni Trzemeszno, zdobyli swoją piątą bramkę podwyższając prowadzenie 5:0. Autorem ostatniego gola dla trzemesznian okazał się Zbigniew Gajos. Gospodarze na stracone pięć bramek odpowiedzieli jedną zdobytą w końcówce spotkania z rzutu karnego. Podyktowaną jedenastkę na gola w 81 minucie zamienił w szeregach witkowian Michał Krotoszyńki. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Zjednoczonych Trzemeszno 5:1, była to już piąta wygrana podopiecznych Andrzeja Stefańskiego w nowym sezonie 2022/2023.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  LKS Ślesin 5 15 5 0 0 20-1 2 0 0 8-0 3 0 0 12-1
2.  Zjednoczeni Trzemeszno 5 15 5 0 0 20-2 2 0 0 9-0 3 0 0 11-2
3.  GKS Sompolno 5 12 4 0 1 20-6 3 0 0 9-1 1 0 1 11-5
4.  Zjednoczeni Rychwał 5 10 3 1 1 16-10 2 1 0 8-4 1 0 1 8-6
5.  Orzeł Kawęczyn 5 9 3 0 2 11-12 2 0 2 8-11 1 0 0 3-1
6.  Orzeł Grzegorzew 5 8 2 2 1 6-7 1 0 1 2-4 1 2 0 4-3
7.  Kasztelania Brudzew 5 7 2 1 2 20-10 2 0 1 15-4 0 1 1 5-6 1 1 0 1 0 1-1
8.  Strażak Licheń Stary 4 7 2 1 1 8-8 2 1 0 8-2 0 0 1 0-6 1 1 0 1 0 1-1