WKS Owieczek remisują w Poznaniu z liderem swojej grupy!

2020-09-26

Kolejny punkt zapisali na swoim koncie w ramach rozgrywek wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 w trwającym nowym sezonie piłkarze WKS Owieczek.

W sobotę 26 września zespół WKS Owieczek, w ramach siódmej kolejki podejmowany był w Poznaniu przez lidera swoje grupy zespół Lotnika 1997. Spotkanie po bardzo wyrównanym i zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 3:3 a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły. Trzeba przyznać że remis wywieziony z Poznania przez ,,Owce” to duży sukces dla tego zespołu zwarzywszy fakt iż po dziesięciu minutach goście przegrywali już 2:0. Najpierw bramkę dającą prowadzenie gospodarzom 1:0 zdobył w 7 minucie Dawid Szczepankiewicz a prowadzenie Lotnika 1977 na 2:0 w wymienionej wyżej 10 minucie podwyższył Piotr Gronek. Po drugim straconym golu ,,Owce” wzięły się ostro do roboty efektem czego był zdobyty gol kontaktowy w 18 minucie przez Damiana Tomczaka co zmniejszyło prowadzenie gospodarzy do 2:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsze połowa spotkania. Pozostałe trzy bramki padły już po przerwie. Dwie kolejne na swoim koncie zapisali piłkarze WKS Owieczki a jednego gracze Lotnika 1997 Poznań. I tak pierwsi z dobytej bramki cieszyli się piłkarze WKS Owieczki. Radość ich była na tyle uzasadnione iż zdobywając gola w 50 minucie doprowadzili nim do stanu 2:2. Bramkę dla ,,Owiec”  zdobył Kamil Grzybowski ten sam zawodnik w 69 minucie wyprowadził przy zaskoczeniu miejscowych na prowadzenie 3:1. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się ta potyczka piłkarka gdyż przez większość czasu drugiej połowy wynik nie ulegał zmianie. W 81 minucie trzecią bramkę zdobyli gospodarze doprowadzając do stanu 3:3. Autorem gola w szeregach Lotnika 1997 Poznań okazał się Krystian Bartkowiak. A że wynik nie uległ już zmianie do końca meczu to takim wynikiem zakończyło się to sobotnie spotkanie. Trzeba przyznać że zwycięstwo WKS Owieczką, w ostatnich minutach wymknęło im się z rąk. Tak tylko ,,Owce” do ligowej tabeli dopisały jedno oczka a mogły dorzucić komplet trzech punktów.

Teraz zespół WKS Owieczki czeka za tydzień kolejny mecz ligowy. W niedzielę 4 października ,,Owce” na własnym trenie o godzinie 16.00 podejmować będą ekipę Polonii Poznań.

Skład WKS Owieczki: Jakub Szczepaniak, Damian Tomczak, Kamil Grzybowski (78' Patryk Owocki), Hubert Zacholski (70' Eryk Buś), Dawid Śmiałowski (61' Mateusz Cieśliński), Mateusz Grzybowski, Damian Pankowski (70' Mateusz Staniszewski), Filip Jagodziński, Jakub Kierzek (83' Paweł Pasternak), Stefan Grzechowiak, Patryk Mendyk (46' Dawid Cieciura)