WKS Owieczki dwukrotnie lepszy od swoich rywali

2021-05-04

Niezwykle udany mają za sobą długi majowy weekend piłkarze drużyny WKS Owieczki, walczący o punkty ligowe w wielkopolskiej klasie A PROTON grupie 3 trwającego sezonu 2020/2021.

Podopieczni Artura Borowiaka, podczas długiego majowego weekendu rozegrali dwa spotkania mistrzowskie i oba wygrali.

Luboński KS – WKS Owieczki 0:2

Pierwszy komplet punktów ,,Owce” zainkasowali w meczu wyjazdowym 1 maja pokonując w ramach 19 kolejki ligowej zespół Lubońskiego KS w stosunku 2:0. ,,Owce” na prowadzenie wyszli dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 41 minucie ,,Owce” bramkę do szatni zdobył Damian Tomczak. Wynik spotkania został na początki drugiej połowy. Zaraz po wznowieniu gry w 49 minucie prowadzenie ,,Owiec” na 2:0 podwyższył Dawid Cieciura. I mimo że do końca spotkania zespół prowadzony przez Artura Borowiaka miał kilka okazji do podwyższenia swojego prowadzenia. To wynik już nie uległ zmianie i WKS Owieczki pokonał Lubońskiego KS w stosunku 2:0.

Skład WKS Owieczki: Bartosz Borys, Dawid Śmiałowski, Hubert Zacholski, Radosław Olszewski (72' Stefan Grzechowiak), Damian Pankowski (77' Mateusz Cieśliński), Filip Jagodziński, Mateusz Grzybowski, Błażej Fedyszyn (68' Wojciech Borowiak), Damian Tomczak, Daniel Springer (46' Dawid Cieciura), Adam Kowalski (80' Piotr Saskowski)

WKS Owieczki – Poznań FC 4:2

Następny komplet punktów na swoim koncie drużyna WKS Owieczki, zapisała podczas długiego weekendu majowego w poniedziałek 3 maja. Tego dnia podopieczni Artura Borowiaka w ramach zaległej 16 kolejki ligowej , która pierwotnie miała odbyć się 10 kwietnia lecz została odwołana z powodu zagrożenia epidemicznego podejmowali u siebie zespół Poznań FC. Podobnie jak wcześniejszy mecz ,Owiec” i ten też zakończył się po zaciętym boju ich zwycięstwem 4:2. Spotkanie dla ,,Owiec” rozpoczęło się dość niefortunnie gdyż w 7 minucie stracili bramkę przez co goście wyszli na prowadzenie 1:0. Gola na swoim koncie w ekipie przyjezdnej zapisał Paweł Lisiecki. Zespół z Owieczek do stanu 1:1 doprowadził dopiero w 28 minucie po golu zdobytym przez Dominika Tomczaka, który do szatni zdobył w 45 minucie drugą bramkę. I WKS Owieczki schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Zaraz po wznowieniu gry w 52 minucie ,,Owce” zdobyły trzecią bramkę za sprawą Jakuba Kierzka i prowadzili w tym momencie 3:1. Odpowiedź gości na straconą bramkę była wręcz natychmiastowa. W 64 minucie Tytus Ostoja zdobytym golem zmniejszył prowadzenie gospodarzy do 3:2. Ostatnie jednak słowo w tym spotkaniu należało do drużyny z Owieczek. W doliczonym czasie gry 90+2 minuty wynik końcowy spotkania na 4:2 dla WKS Owieczek, zdobytą bramką ustalił Piotr Saskowski.

Skład WKS Owieczki: Jakub Szczepaniak, Dawid Śmiałowski, Hubert Zacholski (69' Radosław Olszewski), Damian Pankowski (70' Wojciech Borowiak), Filip Jagodziński, Mateusz Grzybowski, Błażej Fedyszyn, Stefan Grzechowiak (77' Mateusz Cieśliński), Jakub Kierzek (87' Eryk Buś), Damian Tomczak (62' Dawid Cieciura), Adam Kowalski (85' Piotr Saskowski)

Kolejne spotkanie WKS Owieczki rozegra 8 maja na własnym trenie podejmując o godzinie 16.00 zespół Lotnika-1997 Poznań.