WKS Owieczki po raz piąte pokonane

2019-09-15

W niedzielę 15 września zespół WKS Owieczek, udał się na kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A grupy IX do Lubonia gdzie był podejmowany przez zespół miejscowego zespołu Pogromu.

W konfrontacji bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli, które przed niedzielnym meczem nie wygrały żadnego swojego pojedynku piłkarskiego w trwającym sezonie 2019/2020. Lepszymi okazali się piłkarze z Lubonia wygrywając mecz w stosunku 4:3. Trzeba przyznać że piłkarze z Owieczek, tanio skóry w Luboniu nie sprzedali gdyż o pierwsze komplet punktów tej jesieni walczyli jak lwy. Wprawdzie to gospodarze od 28 minuty prowadzili w meczu 1:0 po golu zdobytym przez Macieja Matuszalskiego. To jednak Owcom udało się tuż przed zejściem do szatni po pierwszej połowie doprowadzić do stanu 1:1 za sprawa zdobytej bramki przez Damiana Pankowskiego. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie 2:1 wyszła drużyna Pogromu Luboń . Bramkę dla gospodarzy zdobył Przemysław Latosi. Podopieczni Mateusza Cieślińskiego, na straconą bramkę odpowiedzieli golem zdobytym w 62 minucie doprowadzając nim do stanu 2:2. Autorem bramki w ekipie Owiec okazał się Patryk Owocki. W 70 minucie goście wyszli nawet na prowadzenie 3:2 po golu zdobytym przez Dawida Łuckiego. Siedem minut później był w meczu remis 3:3 po bramce zdobytej przez zawodnika gospodarzy Macieja Matuszalskiego. I kiedy wydawało się że Owce może remis dowiozą do końca niedzielnego meczu przez co podzielą się one punktami w ligowej tabeli z swoim rywalem. Gospodarze w 79 minucie zadali decydujący cios zdobywając czwartego gola, którego na swoim koncie zapisał Dawid Lange. Tym samym zamiast jednego punktu zespół prowadzony przez Mateusza Cieślińskiego wrócił do domu bez pierwszych punktów w trwającym sezonie a szkoda gdyż była ku temu okazja.

Skład WKS Owieczek:Damian Tomczak, Radosław Neumann, Igor Chojnacki, Adrian Łucki (60' Łukasz Kaczmarek), Błażej Fedyszyn (67' Artur Godek), Dominik Karliński (35' Mateusz Staniszewski), Jakub Kierzek, Jakub Łopyta (78'Mateusz Kropidłowski), Dawid Łucki, Patryk Owocki, Damian Pankowski

Teraz zespół WKS Owieczek, czeka kolejna konfrontacja piłkarska. W sobotę 21 września podopieczni Mateusza Cieślińskiego, będą u siebie gościć zespół Wielkopolskiej Komorniki. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15.00.