WKS Owieczki remisują w Poznaniu z Polonią

2021-05-16

Cenny punkt z Poznania w niedzielę 16 maja przywieźli piłkarze WKS Owieczki.

Tego dnia podopieczni Artura Bartkowiaka, mierzyli się w ramach 21 kolejki wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 nie byle z kim tylko z drugą siłą tabeli zespołem Polonii Poznań. Po bardzo zaciętym meczu padł remis 1:1 przez co oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Wynik całego spotkania został ustalony w drugiej jego części, gdyż mimo sytuacji strzeleckich stworzonych sobie przez oba zespoły pierwsza polowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Pierwsi na prowadzenie w niedzielnym meczu wyszli piłkarze ,,Owiec”. W 56 minucie gości na prowadzenie 1:0 wyprowadził otwierając tym samym wynik niedzielnego meczu Dominik Tomczyk. Podopieczni Artura Borowiaka z prowadzenia cieszyli się aż do 78 minuty. Wtedy to gospodarze za sprawą zdobytej bramki przez Patryka Tyrzyka doprowadzili do stanu 1:1. I spotkanie rozpoczęło się praktycznie od zera. Mimo że oba zespoły jeszcze do końca spotkania miały sytuacje strzeleckie, które przechyliły by zwycięstwo na jedną lub drugą stronę. To wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się  remisem 1:1 co skutkowało podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły.

Następne spotkanie WKS Owieczki rozegra 22 maja podejmując na własnym trenie o godzinie 11.00 ekipę rezerw Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Skład WKS Owieczki: Bartosz Borys, Dawid Śmiałowski, Hubert Zacholski, Damian Pankowski (85' Radosław Olszewski), Filip Jagodziński, Mateusz Grzybowski, Błażej Fedyszyn (80' Piotr Saskowski), Stefan Grzechowiak (86' Mateusz Cieśliński), Jakub Kierzek (70' Wojciech Borowiak), Damian Tomczak, Dawid Cieciura (46' Adam Kowalski)