WKS Owieczki remisują z Koziołkiem Poznań

2021-09-20

Na czwarty mecz nowego sezonu 2021/2022, który rozgrywany był w ramach wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 4 zespół WKS Owieczki udał się do Poznania gdzie był podejmowany przez drużynę miejscowego Koziołka.

Podopieczni Artura Borowiaka, do spotkania do którego doszło w niedzielę 19 września przystąpili w roli faworyta. Różnica zajmowanych pozycji w ligowej tabeli przez obie drużyny WKS Owieczki były drugie w ligowej tabeli zaś Koziołek Poznań plasował się na odległym dziesiątej pozycji sprawiło że gospodarze solidnie postawili się Owcom co miało wpływ na końcowy wynik tej potyczki piłkarskiej. WKS Owieczki bowiem po dość średnim meczu wrócił do siebie z jednym cenny punkt z Poznania remisując z Koziołkiem 1:1. Tym samym zespół Owiec podzielił się punktami w tabeli z swoim rywalem. Bramkę dla Owiec zdobył dopiero w drugiej połowie meczu w 49. minucie gdyż pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym Mateusz Grzybowski, który po przerwie pojawił się na boisku. Asystę przy tej bramce zaliczył Dominik Jabkiewicz. Gospodarze wyrównali już siedem minut później po dwóch fatalnych błędach w defensywie zespołu WKS Owieczki. Gola dla miejscowych zdobył Tomasz Depta. I w meczu mieliśmy remis 1:1. Podopieczni Artura Borowiaka wprawdzie starali się zdobyć drugą bramkę, ale w niedzielnym meczu Owcom zabrakło zdecydowanie zimniej krwi pod bramką swojego rywala. Jak można się domyśleć wynik nie uległ do końca meczu zmianie i potyczka piłkarska Koziołka Poznań z WKS Owieczkami zakończyła się remisem 1:1. Po tym remisie i trzech zwycięstwach zespół WKS Owieczek wskoczył z drugiego miejsca wskoczył w ligowej tabeli na pierwsze mając w swoim dorobku zdobyte 10 punktów.

W niedzielę (26 września) o godz. 11:00  na własnym boisku WKS Owieczki  zmierzą się z Maratończykiem Brzeźno i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz!

Skład WKS Owieczki: Jakub Szczepaniak, Damian Pankowski, Dawid Cieciura (75' Daniel Springer), Hubert Zacholski, Damian Tomczak (83' Marcel Garstka), Stefan Grzechowiak, Błażej Fedyszyn (46' Mateusz Grzybowski), Mateusz Cieśliński (80' Michał Kowalski), Filip Jagodziński, Dominik Jabkiewicz (70' Piotr Saskowsk), Adam Kowalski

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
12.  Las Puszczykowo 4 1 0 1 3 4-13 0 0 1 1-4 0 1 2 3-9
Kłos II Zaniemyśl wycofał się z rozgrywek po 1. kolejce. Jego wynik został anulowany.

Źródło WKS Owieczki – Opracowanie Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl