WKS Owieczki wygrywa pojedynek derbowym z Wełnianką Kiszkowo

2018-09-02

Po ubiegłotygodniowym sensacyjnym zwycięstwie na inaugurację nowego sezonu 2018/2019 w poznańskiej klasie B grupy 1, beniaminka tych zmagań ligowych zespołu WKS Owieczki z ekipą Fary Pelikan Żydowo w stosunku 5:1.

W sobotę 1 września zespół z Owieczek, podejmował na własnym trenie w ramach ponownych derbów powiatu gnieźnieńskiego drużynę za miedzy Wełniankę Kiszkowo. Podopieczni Mateusza Cieślińskiego, podobnie jak to było z Farą Pelikan Żydowo, spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść gromiąc tym razem zespół z Kiszkowa aż 6:1. Miejscowi na prowadzenie 1:0 wyszli w 28 minucie po golu Adriana Łuckiego, którego przy zdobytej bramce obsłużył celnym zagraniem Dawid Łucki. Wcześniej bo w 12 minucie bliscy zdobycia gola byli jednak kiszkowianie. Na bramkę Owieczek strzał oddał  z dość bliskiej odległości Maciej Występski, lecz piłka zamiast znaleźć drogę do bramki gospodarzy minęła jej słupek. Pozostałe pięć goli dla zespołu z Owieczek przy jednym zaledwie straconym , piłkarze tego zespołu zdobywali już w drugiej jego części meczu. Festiwal strzelecki w drużynie Owieczek, rozpoczął zaraz po wznowieniu gry w 47 minucie Adrian Łucki, który zdobywając gola dla miejscowych podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. W 58 minucie było już 3:0 dla Owieczek po golu zdobytym tym razem przez Dawida Łuckiego a w 67 minucie po czwartej bramce zdobytej przez Patryka Mendyka zespół z Owieczek prowadził 4:0. Minutę później po zdobytej czwartej bramce drużyna z Owieczek, podwyższyła swoje prowadzenie po kolejnym zdobytym golu nad Wełnianką Kiszkowo do 5:0. Szósta i ostatnia bramka dla gospodarzy sobotniego meczu padła w 86 minucie spotkania a autorem jej okazał się Jakub Kierzek. Wynik końcowy meczu 6:1 dla WKS Owieczek , został ustalony w 88 minucie kiedy to gola honorowego kiszkowianie zapisali na swoim koncie po zdobytej bramce samobójczej po niefortunnej interwencji w własnym polu karnym zawodnika drużyny gospodarzy Łukasz Szewczyka.

Skład WKS Owieczki: Jarosław Banaszak, Artur Godek (70’ Łukasz Szewczyk, Dawid Łucki, Adrian Łucki, Marcin Kamiński (60’ Patryk Mendyk), Szymon Musioł (46’ Jakub Kierzek), Joachim Andrzejczak, Mateusz Kropidłowski (46’ Dominik Karoliński), Stefan Grzechowiak, Patryk Owocki (46’ Kamil Szewczy), Hubert Janas (60’Paweł Pasternak)

Skład Wełnianki Kiszkowo : Karol Zdanowski, Kacper Ostojewski, Adrian Olszewski, Bartosz Występski, Dariusz Walenciak )83’ Marcin Głowski), Szymon Burgiel, Hubert Todorowski, Hubert Starczewski (70’ Paweł Kujawski), Jakub Magda (46’ Łukasz Jałoszyński), Daniel Wojnowski (62’ Szymon Jackowiak), Maciej Występski.