Władze Lecha złożyły protest po meczu z Legią

2016-10-25

Zawieszenia na minimum trzy mecze dla Arkadiusza Malarza domaga się od Komisji Ligi Lech Poznań. Bramkarz Legii w trakcie sobotniego meczu pomiędzy Legią i Lechem zachowywał się skrajnie niesportowo w stosunku do Dawida Kownackiego, uniemożliwiając mu doprowadzenie do szybkiego wznowienia gry po bramce na 1:1.

W poniedziałek popołudniu prezes Kolejorza Karol Klimczak wysłał do Komisji Ligi pismo z prośbą o przeanalizowanie sytuacji, która wydarzyła się tuż po zdobyciu gola przez Marcin Robaka. - W piśmie dołączamy bogaty materiał fotograficzny oraz zapis wideo, który pokazuje przebieg zdarzenia - mówi prezes poznańskiego klubu.

- Naszym zdaniem zachowanie Arkadiusza Malarza miało charakter skrajnie niesportowy, brutalny, agresywny i absolutnie nie przystoi piłkarzowi - kontynuuje szef Kolejorza. - Nie możemy tego zaakceptować, a kara, której oczekujemy, powinna być też przestrogą na przyszłość, bo nie o taki charakter rozgrywek walczymy. Od zbyt wielu lat pracujemy nad dobrym wizerunkiem Lotto Ekstraklasy, by takimi incydentami był on niszczony.

Poza karą dla golkipera Legii Lech Poznań wnioskuje także o anulowanie niesłusznie nałożonej kary na Jasmina Buricia i Dawida Kownackiego. Bramkarz za swoje zachowanie otrzymał czerwoną kartkę, a napastnik obejrzał żółty kartonik

 

lechpoznan.pl + foto

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,wladze-lecha-zlozyly-protest-po-meczu-z-legia.html