Wlkp. ZPN ogłosił grupy w Klasie B. Rezerwy Mieszka Gniezno zagrają systemem czterorundowym

2019-07-24

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu dokonał podziału na grupy sezonu 2019/2020 w rozgrywkach klasy B w których mają wystartować rezerwy trzecioligowego zespołu Mieszka Gniezno. Niestety podział wydaje się zespołowi z ulicy Strumykowej bardzo niesatysfakcjonujący.

Podopieczni Przemysława Otuszewskiego znaleźli się bowiem w grupie 8, gdzie zmagania toczyć się będą z udziałem... sześciu drużyn. Rywalami biało-niebieskich mają być Lider Szczytki Czerniejewskie, Czarni II Ostrowite, GKS Gułtowy, Fara Pelikan Żydowo i KS Fałkowo. Wprawdzie wszystkie drużyny zagrają ze sobą systemem czterorundowym, ale to i tak wcale nie rozwiewa wątpliwości dotyczących sensu tego typu rozgrywek.

Rezerwy Mieszka Gniezno zgłoszone zostały do Klasy B kosztem rywalizacji w rozgrywkach Wlkp. Ligi Juniora A, po to aby miały możliwość rozgrywania większej ilości meczów i z większą ilością rywali, a rzeczywistość okazała się bardzo rozczarowująca i podważa sens uczestniczenia w tego typu rywalizacji. Stąd też klub zgłosił postulat przeniesienia do innej grupy, w której miałby możliwość rozgrywania większej ilości meczów z większą ilością rywali.

Ponadto Wlkp. ZPN poinformował, że przesunięty został termin inauguracji nowego sezonu w najniższej klasie rozgrywkowej. Zmagania zaczną się 18 lub 25 sierpnia.

Mieszko Gniezno
 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,wlkp-zpn-oglosil-grupy-w-klasie-b-rezerwy-mieszka-gniezno.html