Włocławek bez szans w drugim starciu sezonu z MKK Gniezno

2023-01-22

W niedzielę, 22 stycznia kolejny mecz ligowy rozegrali koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, którzy podejmowali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w meczu rewanżowym sezonu 2022/2023 rozgrywek II ligi PZKosz zespół TKM Włocławek.

Oba zespoły miały już okazje mierzyć się w tym sezonie w rundzie zasadniczej a było to w 3 kolejce w Hali Mistrzów we Włocławku. Pierwszą konfrontację wygrali koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, wygrywając wtedy spotkanie 102:83. Liderem zespołu MKK w tamtym meczu okazał się Michał Szydłowski, którzy zdobył łącznie  19 punktów zaliczając 10 zbiórek. EW rewanżu do którego doszło w gnieźnieńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki, w niedzielę 22 stycznia podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, po raz drugi w trwającym sezonie 2022/2023 zdecydowanie pokonali zespół TKM Włocławek zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli 102:78. Tym razem gnieźnian do drugiego zwycięstwa nad zespołem z Włocławka poprowadził nie kto inny jak kapitan Sklepu Polskiego MKK Gniezno – Dariusz Dobrzycki, który w całym meczu zdobył 26 punktów z czego 21 z rzutów za 3 punkty. Dobrzyckiemu kroku próbował dotrzymać Piotr Leśniczak zdobywca dla swojej drużyny 22 oczka. Przechodząc jednak do wydarzeń w meczu niedzielnym pomiędzy Sklep Polski MKK Gniezno a TKM Włocławek. To gnieźnianie spotkanie rozpoczęli w swoim stylu od zdecydowanych ataków na kosz swojego przeciwnika co dało im prowadzenie po pierwszej kwarcie 23:15. Druga kwarta również zakończyła się zwycięstwem gnieźnian może nie tak wysoko bo tylko 25:24 lecz pozwoliło im to na przerwę schodzić prowadząc z swoim rywalem różnicą dziewięciu oczek 48:39. O wysokim zwycięstwie podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego różnicą dwudziestu czterech punktów zadecydowała druga czę1)ść niedzielnego spotkania a właściwie trzecia jego kwarta, którą gnieźnianie zakończyli wysokim zwycięstwem 33:21. I w meczu było już 81:60 dla Sklep Polski MKK Gniezno. W tym układzie czwarta kwarta dla koszykarzy z grodu Lecha była tylko formalnością. Gnieźnianie wygrali ją 21:18 a cały mecz 102:78.

Sklep |Polski MKK Gniezno – TKM Włocławek 102:78 (23:15, 25:24, 33:21, 21:18)