Worek medali Aseko Orła Gniezno w Mistrzostwach Polski Par w Żołędowie!

2020-06-21

Sobota 20 czerwca była bardzo udanym dniem dla Aseko Orła Gniezno. Z Żołędowa gnieźnieńscy speedrowerzyści wrócili z workiem medali - dwukrotnie stawali na najniższym stopniu podium, a dwa razy wywalczyli wicemistrzowskie tytuły.

Zmagania w Żołędowie rozpoczęły się od mistrzostw juniorów. W nich para Orła, po dodatkowym biegu, zajęła III miejsce. Kolejny sukces nadszedł kilkadziesiąt minut później - weterani sięgnęli po wicemistrzostwo Polski. Podobne osiągnięcie zapisali na swoich kontach kadeci.

Później młodzieżowcy otarli się o podium - zajęli czwarte miejsce. Kolejne doświadczenie zebrali również nasi młodzicy. W tym przypadku nie wynik był najważniejszy, a możliwość sprawdzenia swoich sił na tle rywali. Istotne jest, by teraz wyciągnąć z tej lekcji odpowiednie wnioski.

Praktycznie całodzienne zmagania w Żołędowie zwieńczyły Mistrzostwa Polski Par Klubowych. W nich do końca toczyła się zacięta walka o złoto. Ostatecznie Orłowi przypadły brązowe krążki, z których również bardzo się cieszymy.

Kolejne speedrowerowe emocje już w niedzielę 21 czerwca. O godz. 12:00 Aseko Orzeł Gniezno zmierzy się na torze przy ul. Parkowej (za Kauflandem) z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego. Czekają nas więc derby Wielkopolski.