Wręczono certyfikaty nauki pływania uczniom gnieźnieńskich podstawówek!

2017-12-06

W środę 6 grudnia w sali ćwiczeń mieszczącej się na terenie basenu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącego się przy ulicy Jolenty 5, Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz wspólnie z Inspektorem Zespołu ds. Sportu w UM - Markiem Szczepanowskim, wraz z przedstawicielami GOSiR oraz trenerami nauki pływania wręczali przybyłym dzieciom - uczniom klas 1-3 szkół podstawowych certyfikaty ukończenia kolejnego kursu nauki pływania.

Projekt nauki pływania przewidywał dla 105 dzieci (po 15 z każdej z 7 szkół podstawowych Gniezna) realizację 20. lekcji podstawowej nauki pływania. Projekt w całości realizowany był z budżetu miasta z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a Prezydent zlecił wykonanie zadania Gnieźnieńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który zatrudnia instruktorów z pełnymi kwalifikacjami i predyspozycjami do nauki pływania małych dzieci.

Każde dziecko oprócz pamiątkowego dyplomu - certyfikatu , które odebrało osobiście z rąk Prezydenta Miasta Gniezna – Tomasz Budasz, zostało obdarowane dodatkowo czepkiem pływackim oraz karnetem na sześć godzin darmowego korzystania z basenu.

W piątek 8 grudnia jak poinformowali organizatorzy kursu nauki pływania nastąpi wręczeni pozostałych certyfikatów dla trzech nowych szkół podstawowych, które powstały po reformie szkolnictwa. Tego dnia zostaną wręczone 45. pozostałych certyfikatów. Ogółem w kursie uczestniczyło 150. uczniów gnieźnieńskich podstawówek z terenu miasta Gniezna.

Roman Strugalski + foto - Szersza relacja fotograficzna z wręczenia certyfikatów pływania - TUTAJ
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,wreczono-certyfikaty-nauki-plywania-uczniom-gnieznienskich-podstawowek.html