Wrocław zdobyty! Dwunaste zwycięstwo z rzędu!

2017-03-22

Szczypiornistki MKS URBIS Gniezno nie pozostawiły wątpliwości, kto jest liderem. We wtorkowy wieczór pewnie i zdecydowanie pokonały miejscowy KS AZS AWF Handball 28 Wrocław.

Po tym, jak przed tygodniem gnieźnianki zapewniły sobie start w barażu o I ligę, podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka mogły podejść do kolejnej konfrontacji na dużo większym luzie. Zawodniczki, które w bieżącym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki były zdecydowanymi faworytkami wczorajszej konfrontacji.

Już pierwsze akcje na boisku potwierdziły ten stan rzeczy w praktyce. MKS URBIS  rozpoczął od mocnego uderzenia, czego efektem było sześciobramkowe prowadzenie 8:2 po zaledwie dziesięciu minutach spotkania. Przewaga systematycznie rosła, by przed przerwą osiągnąć rozmiar trzynastu punktów (22:9). Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie, a zespół z Pierwszej Stolicy Polski w dalszym ciągu konsekwentnie powiększał rozmiary prowadzenia, choć już nie tak szybko, jak w pierwszej części spotkania. Ostatnie dziesięć minut to wyraźnie zaostrzona gra ze strony wrocławianek, jednak na odwrócenie losów pojedynku było za późno. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym triumfem MKS URBIS 35:19.

Kolejny mecz gnieźnieńskich szczypiornistek zaplanowano na 26 marca (niedziela) na godz. 17:00. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka zmierzą się wówczas w hali przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie ze Spartą Gubin. Serdecznie zapraszamy!

KS AZS AWF Handball 28 Poznań – MKS Urbis Gniezno 19:35 (9:22)

MKS URBIS: Kobyłecka,Wilkosz – Siwka, Dolacińska, Różańska , Stankiewicz, Walkowska, Giszczyńska, Bielińska, Nowicka, Łęgowska, Rachela, Wojtkowiak, Niedzielska, Bigoszewska-Jackowiak, Chojnacka.