Wrocławianie wygrywają turniej brydżowy Auto Watin Grand Prix Wielkopolski

2016-11-12

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada restauracja Nest była areną zmagań brydżystów XI, tegorocznego turnieju Auto Watin Grand Prix Wielkopolski.

37 pary z klubów województw: dolnośląskiego, lubuskiego, śląskiego i wielkopolskiego walczyło zarówno o punkty do klasyfikacji długofalowej jak również - co jest tegoroczną nowością – w klasyfikacji krajowej o Podkowę Kasztanki Marszałka. Po otwarciu turnieju przez starostę powiatu gnieźnieńskiego Beatę Tarczyńską,  ten ciekawy 40 rozdaniowy, dobrze obsadzony turniej – w, którym wzięło udział m.in. dwóch arcymistrzów  międzynarodowych i dwunastu arcymistrzów - z wynikiem 59,67 procent wygrała - otrzymując Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej para Dariusz Lisiecki - Ryszard Pałasz  (KS Turbo FLY Back Wrocław). Drugą lokatę z rezultatem 58,67 procent zajęła para Marek Sosiński (Dąbrówka Senir Poznań) – Tomasz Wasilewski (KTB Konin). Na trzecim miejscu z rezultatem 58,02 procent uplasowała się para Sławomir Czapliński – Janusz Wygowski (RCK&FLUX MEDICAL Rogoźno)). Czwartą lokatę nagrywając 56,59 procent zajął gnieźnieński duet Janina Winnowicz  – Andrzej Winnowicz (Lokator Gniezno). Para ta zdobyła nagrodę dla najlepszej pary powiatu gnieźnieńskiego. Na piątym miejscu z dorobkiem 56,21 procent uplasowała para Marek Bukowski (Wełna Skoki)) – Grzegorz Samol (RCK). Szóstą pozycję z rezultatem 55,95 procent zajął duet Danuta Kazmucha – Cezary Serek (CONNEKTOR Poznań)). Siódme miejsce z wynikiem 55,39 procent zajęła para Krzysztof Brudka (GRICON STARKA Poznań) – Jerzy Mścisz (PAB Poznań). Kolejną, ósmą  pozycję z dorobkiem 55,00 procent zajęła para Bartosz Juszczak – Marek Juszczak (Jardob Murowana Goślina). Dziewiąte miejsce nagrywając 54,286procent zajęła para Ryszard Hamling – Leszek Sikora (Budowlani Chodzież) a dziesiąte miejsce z rezultatem54,38 procent zajęła para Jan Borychowski – Bogdan Świątek (KTB Konin).  Dla najlepszych par tego popularnego w Wielkopolsce turnieju nagrody zostały  ufundowane przez: Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego Beatą Tarczyńską, PPHU Jacek Surdyk, PPHU Krzysztof Alwin, Polanex Spółka z o.o., Hotel AWO, Kantor FABER  Jacek Owczarzak, Mały Grek Barbara Bernaciak oraz Biuro Inżynieryjno-Techniczne KIER Mieczysław Łebedyński. Po wręczeniu pucharów i nagród Starosta Gnieźnieński Beata Tarczyńska zaprosiła brydżystów do Gniezna na przyszłoroczny Turniej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorzy turnieju Wielkopolski Związek Brydża Sportowego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż składają podziękowanie pracownikom i właścicielowi restauracji Nest za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń, w których odbywał się  wzorowo prowadzony przez Sędziego Państwowego Marcina Woźniaka i Michała Zimpela turniej oraz sponsorom nagród.

Już w najbliższy poniedziałek 14 listopada o godzinie 17,00 rozegrana zostanie w restauracji „Nest” przy ulicy Sobieskiego 20 XI edycja Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Startujące w tym turnieju pary będą mogły porównać swoje wyniki z około 700 parami grającymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju, gdyż wszyscy uczestnicy grają tymi samymi układami kart przygotowanymi przez Polski Związek Brydża Sportowego w Warszawie. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie – zachęca do udziału w turniejach „kółkowiczów” oraz uczniów szkół, studentów gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.