Wszystko co robimy to robimy dla dobra piłki nożnej w naszym mieście!

2018-07-05

Z prezesem MKS ,, Mieszko” Gniezno – Maciejem Ciesielskim, na temat zbliżających się przygotowań drużyny trzecioligowej z Pierwszej Stolicy Polski do sezonu 2018/2019 oraz o sprawach bieżących klubu rozmawiał – Roman Strugalski

Panie Prezesie ,,zawirowania” związane z dyrektorem sportowym klubu Dawidem  Frąckowiakiem chyba już za Wami. Trudno to trochę ogarnąć.
W dniu  30 czerwca Frąckowiak rezygnuje z swojej funkcji,  natomiast trzy dni później dowiadujemy się że jednak pozostaje w Klubie. Co musiało się stać ażeby doprowadzić do pozytywnego finału ?

- Szanowny Panie Redaktorze, od początku pracy w Klubie przyświecał mi i zarządowi cel budowania stabilnego klubu, z dobrą organizacją wewnętrzną, zapewnionym realnym budżetem oraz systematycznym rozwojem szkolenia dzieci i młodzieży w Akademii Mieszko, a także walkę pierwszego zespołu o jak najwyższą lig. Niestety wokół klubu pojawiały się osoby, które wprowadzały destabilizację w codziennej pracy. Musieliśmy podjąć stosowne kroki, aby to przerwać. Przy okazji budżet okazał się mniejszy niż zakładaliśmy, więc pojawił się problem przy organizacji drużyny na sezon 2018/2019.  

Jednakże, tak jak informowaliśmy na naszej stronie www i oficjalnym fanpagu facebooka, GRAMY DLA GNIEZNA. W ostatnich dniach doszło do bardzo ważnego porozumienia. które bez wątpienia będzie miało duży wpływ na losy piłki nożnej w Gnieźnie. Zarząd naszego klubu, przy udziale prezesa PEC-u Dariusza Zamiara, porozumiał się z grupą sponsorów na czele z przedstawicielem Jackiem Owczarzakiem oraz z dotychczasowym dyrektorem sportowym Dawidem Frąckowiakiem na temat współpracy w nowym sezonie w rozgrywkach III ligi. Wszystko dla dobra piłki nożnej w naszym mieście! Dzięki pomocy naszych Partnerów mogliśmy ustalić realny budżet z zakładanym planem walki o najwyższe cele w III lidze.


Kwestię Dawida Frąckowiaka mamy już za sobą. Teraz pytanie co z trenerem Mariuszem Bekasem oraz piłkarzami, którzy wywalczyli awans do III ligi, gdyż jak się orientuję umowy ważne z Klubem mieli do 30 czerwca. Kto z piłkarzy pozostaje dalej z drużyną,  a kto odchodzi i czy trener oraz jego sztab szkoleniowy pozostaje w niezmienionym składzie?

- Przedłużyliśmy obecnie umowy z większością zawodników, którzy wywalczyli awans do III Ligi. Myślę również, że skład sztabu szkoleniowego nie ulegnie większym zmianom. Razem doprowadziliśmy Mieszko z klasy okręgowej  do III Ligi. Oczywiście musimy się wzmocnić, aby myśleć o podtrzymaniu nieprzerwanej serii zwycięstw. Oficjalnie ostateczny skład zespołu zaprezentujemy tuż przed rozpoczęciem sezonu, który przypomnę będzie miał swoją inaugurację w Gnieźnie 11 sierpnia meczem z KKS 1925 Kalisz.

Zespół seniorów Mieszka Gniezno  przygotowania do nowego sezonu 2018/2019   rozpocznie zgodnie z planem czyli 9 lipca. Jak będą one wyglądały i gdzie będą się one odbywały?

- Tak, ruszamy z intensywnym treningiem od poniedziałku 9 lipca. Zawodnicy jednak już teraz przygotowują się indywidualnie do nowego sezonu. Mamy w planach rozegranie 6 sparingów, ale formalnie kwestie są jeszcze ustalane. Treningi będą odbywać się 4 razy w tygodniu. Zrezygnowaliśmy z obozu przygotowawczego, żeby poświęcić ten czas na pracy na naszych obiektach. Wszyscy są zdrowi, większość kadry  udała się na urlopy po trudach sezonu 2017/2018, dlatego myślę, że teraz przed nami znowu okres solidnych przygotowań.  

Teraz pytanie na temat szkolenia dzieci i młodzieży w Akademii Mieszko. Wprowadziliście wiele zmian. Czy będziecie podtrzymywali dalszą formę rozwoju?

- Wizytówką każdego większego Klubu jest drużyna seniorów, ale dla nas piorytetem jest profesjonalne i efektywne szkolenie młodych zawodników w Akademii  Mieszko. Faktycznie, w ostatnich 2-3 latach wprowadziliśmy bardzo wiele zmian, poczynając od kompetentnego sztabu szkoleniowego, asystentów w większości grup, współpracy z Rehasport Clinic, poprzez LIGĘ MIESZKO i turnieje regionalne, zapewnienie transportu i rozgrywek pod egidą WZPN, a kończąc na aplikacji sport bm, dostępem do Klubowej odzieży i szerszego ubezpieczenia i opieki medycznej.

Mamy kolejne ważne cele do realizacji w Akademii i będziemy o nich niebawem informować.


I na koniec pytanie z tych niełatwych czyli o budżecie Klubu. Do 30 czerwca redaktorzy z lokalnych mas mediów zostali poinformowani na ostatniej konferencji prasowej iż  sprawy finansowe związane z pierwszym zespołem miały być zamknięte. Czy ta kwestia jest już dopięta na ostatni guzik i czy Klub pozyskał może jakiegoś sponsora strategicznego lub mecenasów, którzy będą w wymierny sposób wspierali udział drużyny seniorów Mieszka w rozgrywkach trzecioligowych?

- Kwestia budżetu na tym poziomie to podstawowa zależna do ustalania wszelkich innych spraw zwianych z drużyną. Ten okres się przedłużył w wyniku spraw, o których mówiłem wcześniej. Dzięki porozumieniu możemy spokojnie rozwijać struktury piłki nożnej w mieści Gnieźnie. Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz wspiera i patronuje naszemu klubowi, co jest również najpoważniejszym elementem naszego budżetu. Bez pomocy Miasta Gniezna Mieszko nie byłoby na tym etapie rozwoju.   
 

Chciałbym tutaj podziękować wszystkim, którzy nas wpierają i razem z nami tworzą MKS Mieszko Gniezno na kolejny sezon 2018/2019:
Miasto Gniezno – Prezydent Tomasz Budasz
PEC w Gnieźnie – Prezes Dariusz Zamiar
Kantor Faber i Hotel Awo – Jacek Owczarzak
Powiat Gniezno – Starosta Beata Tarczyńska
GOSiR – Zarząd Jacek Mańkowski i Marek Lisiecki
WAJM – Janusz Malęgowski
Secura Security – Wiesław Bartkowiak

Również do naszych Partnerów należą:
            Carbon – Paweł Sochacki
            Transport - Wojciech Nowak
            Drukarnia Majorczyk – Dariusz Majorczyk
            ArmonBis – Arkadiusz Koronka
            Dariusz Szalaty
            Manutrans – Eugeniusz Manuszak
            Chata Polska
            Idea Plus – Krzysztof Przybylski
            Auto-Servis Grzeszczak -
            Tadeusz Hoppe
            Darfol Opakowania
            Power Duck
            Maszyny Vendingowe
            Expectum – Marcin Śliwiński
            Halmen – Włodzimierz Bobkiewicz
            Bol ann  - Marcin Stelmaszyk
            OSK Polmozbyt – Dariusz Ciesielski  
            Prestige.pl
            Toi.pl
            Kancelaria Radców Prawnych MKB – Mateusz Klejborowski
            Alkoshop
            Pizzeria Mama Mia – Łukasz Wojciechowski
            Patryk Pawlak – Wydawnictwo Sp. z o.o.
            Motomar – Włodzimierz Kolski
            Małe Delikatesy
            Artykuły Papiernicze – Marek Szuba
            Liber Media – Dawid Liberkowski
            Protective – Przemysław Pietrzak   
            Wojciech Purol – Drogeryjka Osiedlowa           

  

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,wszystko-co-robimy-to-robimy-dla-dobra-pilki-noznej-w.html