Wszystko wróciło do normy. Zjednoczeni Trzemeszno znowu wygrywają

2014-11-11

Najstarsi kibice nie pamiętają już chyba tak kapitalnej postawy, jaką w ostatnim czasie prezentują piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno! Gracze Łukasza Kańczukowskiego w meczu 15 kolejki rozgromili na wyjeździe we wtorek 11 listopada zespół 1922 Lechię Kostrzyn aż 1:7! Duży wpływ na te wydarzenia miał fakt, że gospodarze od 28 minuty grali w "dziesiątkę", po czerwonej kartce Damiana Korcza.

Do przerwy wynik nie znamionował końcowego blamażu kostrzynian. Zjednoczeni prowadzili 2:0. Oba gole padły niemal identycznie. Po faulach na Krzysztofie Chojnackim w polu karnym rzuty karne na gole zamienił Waldemar Kuczyński, który trafił w  7 oraz 12 minucie. W 28 minucie za brutalny faul na Krzysztofie Majchrzaku boisko opuścić musiał zawodnik Lechii Damian Korcz, który ujrzał czerwony kartonik.

Gra z przewagą jednego gracza spowodowała, że w drugiej części Zjednoczeni opanowali sytuację na boisku. Choć w 46 minucie po wątpliwym rzucie karnym bramkę kontaktową również z rzutu karnego uzyskał Marcin Stoiński. W 55 minucie po kolejnej asyście Chojnackiego do siatki trafił Grzegorz Meller. Na 4:1 w 65 minucie strzelił Dawid Ciążyński po uprzednim zagraniu Adama Koniecznego. Prawdziwy nokaut miejscowych oglądaliśmy w samej końcówce. Wtedy Zjednoczeni w ciągu pięciu minut uzyskali trzy gole! W 85 minucie szóste trafienie dla gości zdobył Adam Konieczny. Minutę później po podaniu "Konika" do siatki kostrzynian ponownie trafił Ciążyński! Aż w końcu w 87 minucie swój równie świetny mecz ukoronował Chojnacki, który zdobył bramkę po otrzymaniu piłki od Michała Wiśniewskiego.

To był znakomity występ Zjednoczonych Trzemeszno, którzy do tej pory zazwyczaj mieli spore problemy z wygraną na boisku w Kostrzynie Wielkopolskim. To był ósmy mecz z kolei, w którym Zjednoczeni Trzemeszno nie poniosła porażki!

1:7 Krzysztof Chojnacki (87) asysta Michał Wiśniewski

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz,Mikołaj Humański, Konrad Nadolny, Krzysztof Majchrzak, Michał Wiśniewski, Kamil Wysocki, Grzegorz Meller, Waldemar Kuczyński, Dawid Ciążyński, Adam Konieczny, Krzysztof Chojnacki

W najbliższą sobotę 15 listopada Zjednoczeni Trzemeszno, rozegrają pierwszy z dwóch zaplanowanych przez WZPN w Poznaniu mecz awansem z rundy wiosennej. Przeciwnikiem podopiecznych Łukasza Kańczukowskiego w meczu wyjazdowym będzie 1920 Mosina.