Wygrana Czarnych Czerniejewo w Szamotułach

2020-08-01

Pierwsze spotkanie mistrzowskie z sezonu 2020/2021 w wielkopolskiej V lidze grupie 1 mają za sobą piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 1 sierpnia podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego udali się do Szamotuł gdzie w pierwszej kolejce nowego sezonu podejmowani byli przez beniaminka tych rozgrywek miejscową Spartę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Czerniejewa, który pokonał swojego rywala na jego trenie w stosunku 2:1. Początek meczu był dla szamotulan bardzo obiecujący bo już w 3 minucie  niezawodny Denis Maćkowiak strzałem głową dał spartanom prowadzenie 1:0. I mimo że po stracie gola czerwono-czarni, mieli kilka okazji strzeleckich do doprowadzenia do remisu wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.
Po przerwie jak było się można spodziewać do głosu doszli podopieczni Macieja Lisieckiego, którzy po przejęciu inicjatywy w grze zaaplikowali swojemu rywalowi dwa gole nie tracąc przy okazji żadnego. W 62 minucie do remisu 1:1 po podaniu Daniela Bartkowiaka, którego był to debiut w zespole Czarnych Czerniejewo bramkarza gospodarzy strzałem z 5 metra pokonał Mateusz Goździaszek. Pięć minut później został ustalony końcowy wynik sobotniej potyczki piłkarskiej. W 68 minucie zespół z Czerniejewa zdobył drugiego gola wychodząc nim na prowadzenie 2:1. Fenomenalnym uderzeniem piłki z 25 metra, która wpadła pod poprzeczkę bramki gospodarzy popisał się w zespole czerwono-czarnych grający trener Maciej Lisiecki. I mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich do podwyższenia prowadzenia, które zmarnowali w szeregach Czarnych Czerniejewo, między innymi Maciej Lisiecki oraz Mateusz Goździaszek. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie i Czarni Czerniejewa, zainkasowali na swoim koncie pierwszy komplet punktów w nowym sezonie 2020/2021 pokonując Spartę Szamotuły w stosunku 2:1.

Teraz przez zespołem z Czerniejewa, inauguracja nowego sezonu na własnym trenie. W piątek 7 sierpnia w meczu rozegranym awansem z drugiej kolejki ligowej gdyż wszystkie pozostałe spotkania wielkopolskiej V ligi grupy 1 odbędą się w weekend 8-9 sierpnia zespół Czarnych o godzinie 18.30 podejmować będzie drużynę Sparty Oborniki.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Bartek Antkowiak (55’ Krystian Staszak), Hank Cierpiszewski, Adrian Franczak, Rafał Wawrzyniak (78’ Piotr Cyrulewski), Krzysztof Pawłowski, Karol Jańczak (82’ Michał Pawlak), Maciej Matuszak, Daniel Bartkowiak, Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki (88’ Paweł Zieliński)