Wygrana Czarnych Czerniejewo z Sucharami Suchy Las

2015-02-28

Czwarty mecz kontrolny tej zimy mają za sobą aklasowi piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Po środowej wpadce w Gnieźnie, gdzie na sztucznej nawierzchni trawiastej przy ulicy Strumykowej podopieczni Bartłomieja Figasa, ulegli w niepełnym składzie osobowym miejscowej drużynie Mieszko Gniezno w stosunku 4:0. Następnym sparingpartnerem w przygotowaniach zespołu z Czerniejewa do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie A grupie 1. sezonu 2014/2015 była drużyna Sucharów Suchy Las. W meczu, do którego doszło na boisku w Czerniejewie gdzie zespół Czarnych rozgrywa swoje spotkania ligowe lepszymi w przeciwieństwie do środowej potyczki z Mieszkiem Gniezno, okazali się podopieczni Bartłomieja Figasa wygrywając sobotnie spotkanie w stosunku 3:1.

Pierwszy gola dla gospodarzy, po którym wyszli oni na prowadzenie 1:0 został zdobyty przez nich w 20 minucie. Golkipera gości po podaniu prostopadłym Rafała Wawrzyniaka pokonał strzałem z 16. metra w drużynie z Czerniejewa – Sławomir Staniszewski, umieszczając piłkę w jego bramce przy krótkim słupku.
Po upływie następnego kwadransu gry było już 2:0 dla Czarnych Czerniejewo. Tym razem na listę strzelców w barwach czerwono-czarnych, wpisał się po rajdzie prawą stroną Tomasza Winkela i zagraniu piłki w jego wykonaniu wzdłuż bramki gości Damian Szczepaniak, który futbolówkę umieścił w siatce bramki drużyny z Suchego Lasu z odległości 3. metra. A że więcej goli w tej części meczu nie padło wiec pierwsza połowa zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem gospodarzy 2:0.

Po zmianie stron obu drużynom udało zdobyć się po jednej bramce, co spowodowało że spotkanie kontrolne zakończyło się wynikiem 3:1 dla Czarnych Czerniejewo. Nim gospodarze ustalili wynik końcowy meczu zdobyciem trzeciego gola to na początku drugiej połowy z strzelonej bramki kontaktowej cieszyli się goście z Suchego Lasu. W 50 minucie po błędzie Rafała Wawrzynika piłkarze Suchego Lasu zdobyli gola, którym też zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 2:1. Ostatnie słowo w sobotnim spotkaniu kontrolnym należało jednakże do podopiecznych Bartłomieja Figasa, którzy w 65 minucie zaaplikowali swojemu rywalowi trzeciego gola. Dogranie piłki w pole karne przez Sławomira Staniszewskiego wykorzystał Damian Szczepaniak, pokonując golkipera gości uderzeniem z głowy z 5. metra.

Skład Czarnych Czerniejewo: Testowany 1 (55’ Testowany 2), Tomasz Winkel (60’ Rafał Półtorak), Mateusz Kuliński (70’ Mateusz Jaworski), Testowany 3, Dawid Maćkowiak, Kamil Łuczak (46’ Michał Goździewski), Maciej Bogucki (75’ Kamil Łuczak), Patryk Malinger (80’ Dominik Szklarski), Sławomir Staniszewski (75’ Patryk Siwka), Rafał Wawrzyniak (60 ‘ Mikołaj Krygier), Damian Szczepaniak

Następny mecz Czarni Czerniejewo rozegrają w Gnieźnie w niedzielę 8 marca o godzinie 14.00 z ekipą Sparty Sklejką Orzechowo.