Wygrana drużyn z Kwidzyna w „Gniezno Cup 2016”!

2016-09-12

W miniony weekend (09 – 11.09) w Gnieźnie odbywał się jak co roku Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „GNIEZNO CUP 2016”. Była to już dziesiąta edycja tego cenionego i prestiżowego w Polsce turnieju.

Zawody rozgrywane były jak co roku w dwóch kategoriach wiekowych: młodziczka (2002 i młodsze) oraz dzieci (2004 i młodsze). Do Pierwszej Stolicy Polski zjechały zespoły z Warszawy, Radzymina, Lubina, Dopiewa, Buku, Kobierzyc, Koszalina, Kowalewa Pomorskiego, Kwidzyna, Marek, Gardei, Olkusza, Chorzowa, Kępna, Radomia i Budzynia. X Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "Gniezno Cup" jest jedną z lepiej obsadzonych tego typu imprez młodzieżowych w Polsce. Do Grodu Lecha ściąga te zespoły silna obsada, bardzo dobra organizacja oraz wyśmienita atmosfera. Mecze odbywają się zawsze na dwóch halach sportowych. Przyjezdni ulokowani byli w dwóch gnieźnieńskich szkołach: Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Gimnazjum nr 3.

W tym roku w obu kategoriach wiekowych wystąpiły 32 zespoły. Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech grupach, a  następnie o miejsca. W grupie dzieci z rocznika 2004 i młodsze bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki MTS SP 4 Kwidzyn. W meczu finałowym Kwidzynianki pokonały drużynę gospodyń turnieju UKS Tuzinek 04’ Gniezno. Trzecie miejsce zajął kolejny zespół z wielkopolski UKS Bukowia Buk, który w walce o brązowe medale pokonał team z KKS Polonii Kępno. W starszej kategorii (młodziczki) bezkonkurencyjne okazały się być również zawodniczki MTS 02’ Kwidzyn. Kwidzynianki w meczu finałowym pokonały zespół UKS Bukowii Buk. Smaczkiem tego pojedynku był fakt iż te właśnie dwie drużyny walczyły ze sobą ponad rok temu o złote medale Mistrzostw Polski w kategorii dzieci. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna ROKIS 02’ Radzymin, który pokonał faworyzowana drużynę z Ruchu Chorzów. Najlepszą zawodniczką w roczniku 2004 i młodsze została Anna Grzona z MTS SP 4 Kwidzyn. Najlepszą bramkarką wybrano Lidię Piotrowska z Bukowii Buk a najwięcej bramek zdobyła gnieźnianka Alicja Zamiara z UKS Tuzinek 04’ Gniezno. Przyznano także tytuł „Największego Walczaka” a została nim Karolina Raś z KPR-u Kobierzyce. Do „najlepszej siódemki” turnieju nominowane zostały: Maria Chrzanowka i Maja Kruk z Kwidzyna, Zuzanna Piotrowska i Michalina Raczek z Gniezna, Aleksandra Pawlik z Radzymina, Maja Bendkowska z Kępna oraz Marianna Janik z Bukowii Buk. W roczniku starszym 2002 i mł. najlepszą zawodniczką została Natalia Kamieniecka z Kwidzyna, najskuteczniejszą piłkarką okazała się zawodniczka ROKiS Radzymin Oliwia Szczepanek, a najlepszą bramkarką wybrano Aleksandrę Hypką z Buku. Tytuł „Największego Walczaka” przypadł Oliwii Sołościuk z SPR-u Olkusz. W „najlepszej siódemce” znalazły się: Marta Myślich i Dominika Gimińska - Kwidzyn, Julia Depa i Maja Wilhelms - Buk, Justyna Świerżewska - Radzymin, Zuzanna Telus - Radom, Alicja Wolny - Chorzów. Wybrano także najlepsze zawodniczki swoich drużyn. Ponadto rozlosowano wśród wszystkich uczestników turnieju dwa rowery.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu: Urzędu Miasta Gniezna, Starostwa Powiatowego oraz firmą: URBIS, MPK, Hummel Polska, Browar Niechanowo, TomJan, Kompleks Ubezpieczeń, Pizzeria Capri, Ogrodnictwo Leszek Chwast oraz Hurtownia Ewa. Cały turniej należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i sportowe. W tym roku w imprezie tej wzięło udział blisko 460 uczestników.