Wygrana i porażka juniora starszego Sklep Polski MKK Gniezno

2018-01-27

Od piątku 26 stycznia aż do niedzieli 27 stycznia hala sportowa Szkoły Podstawowej nr. 1 w Gnieźnie przy ulicy Świętokrzyskiej jest arena rozgrywanych w niej ćwierćfinałów Mistrzostw Polski do lat 20 w koszykówce.

Oprócz gospodarzy turnieju czyli drużyny juniora starszego Sklep Polski MKK Gniezno, w trzydniowych zmaganiach pod koszem biorą udział jeszcze takie zespoły jak ŁKS Szkoła Gortata Łódź, SKM Zastal Zielona Góra i MKS Pruszków. Najlepsze dwa zespoły z gnieźnieńskich ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U20 awansują do półfinałów.

Młodzi koszykarze z grodu Lecha pod wodzą swojego trenera Łukasza Staszkiewicza, walkę o awans do półfinałów MP do lat 20 rozpoczęli bardzo dobrze. W spotkaniu otwierającym zmagania ćwierćfinałowe w piątek 26 stycznia Sklep Polski MKK pokonał po bardzo zaciętym meczu faworyta Zastal Fatto Deweloper Zieloną Górę w stosunku 94-75 (17-12, 26-25, 20-21, 31-17)

Gnieźnianie piątkowy mecz rozpoczęli bardzo dobrze wygrywając pierwszą kwartę 17:12 by druga również rozstrzygnąć na swoją korzyść jednym punktem 26:25 i na przerwę schodzili prowadząc z ekipą z Zielonej Góry w stosunku 43:37. Po zmianie stron to goście cieszyli się z wygranej trzeciej kwarty jednym punktem 21:20 co jednak nie zmieniało faktu że to nadal gnieźnianie prowadzili w całym meczu 63:58. O pierwszej wygranej turniejowej Sklepu Polskiego MKK Gniezno w ćwierćfinałach MP do lat 20 zadecydowała czwarta, w której to podopieczni Łukasza  Staszkiewicza wręcz znokautowali zespół z Zielonej Góry ogrywając go aż 31:17 przez co końcowy wynik piątkowego meczu to 94:75 dla młodych koszykarzy z grodu Lecha.

Sklep Polski MKK Gniezno- Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 94-75 (17-12, 26-25, 20-21, 31-17)

Punkty Sklep Polski MKK Gniezno: Daniel Kotwasiński 30, Michał Banaszak 24, Piotr Leśniczak 20, Dariusz Wietrzyński 16, Dominik Maroszek 4

Punkty dla Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra: Kacper Mąkowski 20, Adam Bednarczyk 18, Nikodem Klocek 10, Adrian Łopiński 8,Dominik Grudziński 7, Michał Busz 6, Kacper Traczyk 4, Wojciech Kamrowski 2

Po bardzo efektownym piątkowym zwycięstwie koszykarzy drużyny juniora starszego Sklep Polski MKK Gniezno nad zespołem z Zielonej Góry, podopieczni Łukasza Staszkiewicza zmierzyli się pod koszem w sobotę 27 stycznia z ekipą ŁKS-em Szkołą Gortata Łódź.

Gnieźnianie o tym meczu będą z pewnością szybko zapomnieć gdyż mimo bardzo dobrej gry musieli uznać wyższość swojego przeciwnika przegrywając z nim dwunastoma punktaki 94:82. A jak do tego doszło że juniorzy starsi Sklep Polski MKK Gniezno z placu gry schodzili pokonani. Zaczęło się w pierwszej kwarcie mimo prowadzenia gnieźnian przez większość niej to łodzianie cieszyli się z jej wygranej jednym punktem bo jednym 25:24. Druga kwarta po krótkiej reprymendzie szkoleniowca z grodu Lecha wyglądała znacznie lepiej gdyż to młodzi gnieźnianie wygrali ją 23:17 i schodzili na przerwę prowadząc w meczu 47:52. W tym momencie nic nie zapowiadało że juniorzy Sklep Polski MKK Gniezno, mogą to spotkanie przegrać. A jednak tak się stało gdyż przegrywając trzecią kwartę bardzo wysoko 17:33 i ostatnią czwartą minimalnie 18:19. Stało się to co nikt przed tym spotkanie się nie spodziewał. Sklep Polski MKK Gniezno uległ drużynie ŁKS Szkole Gortata Łódź dwunastoma oczkami 82:94.

Sklepu Polskiego MKK Gniezno - ŁKS Szkoła Gortata Łódź 82-94 (24-25, 23-17, 17-33, 18-19)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno: Daniel Kotwasiński 34, Piotr Leśniczak i Dariusz Wietrzyński po 16, Michał Banaszak 12, Michał Milak 4

Punkty dla ŁKS Szkoła Gortata Łódź: Bartłomiej Dróżdż 17, Jakub Brandys 16, Marcel Karpiak 15, Michał Skrzypiński 14, Kacper Dominiak 12, Piotr Rajch 9, Adrian Stadnicki 8, Kacper Kujawa 3

Wszystkie wyniki:

Sklep Polski MKK Gniezno  94 : 75 Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra ŁKS Szkoła Gortata Łódź 100 : 99   MKS Pruszków

Mecze 28.01.2018

Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - ŁKS Szkoła Gortata Łódź          28.01.2018 11:30

Sklep Polski MKK Gniezno - MKS Pruszków                                              28.01.2018 14:00

Roman Strugalski + foto - Szersza relacja fotograficzna z meczu piątkowego pomiędzy Sklep Polski MKK Gniezno a ŁKS Szkoła Gortata Łódź - TUTAJ