Wygrana i przegrana młodzików młodszych Mieszka

2015-03-29

W rozgrywkach wiosennych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w roczniku 2003 KS MIESZKO zgłosił do rozgrywek dwa zespoły. Spowodowane jest to dużym zainteresowaniem chłopców z tego rocznika grą w piłkę nożną. Klub wyszedł naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców i od wiosny w rozgrywkach może brać udział większa ilość dzieci.

W związku z tym faktem informujemy, że klub prowadzi nabory uzupełniające do gry w roczniku 2003. Informacji udziela trener Artur Bartkowiak (codziennie po 15:30, tel. 694-352-226).

Wracając do rozgrywek, w sobotę 28 marca w ramach ligi młodzika D2 gr. 4 mecz swój rozegrał drugi zespół KS MIESZKO Gniezno. Gnieźnianie rozegrali mecz w Złotkowie z miejscowymi Złotymi. Po dobrym początku meczu i prowadzeniu po bramce Huberta Gruszeckiego do głosu doszli zawodnicy Złotych. Wyrównującego gola zdobył na sekundy przed zakończeniem pierwszej połowy zawodnik gospodarzy.  Druga połowa to dwie kontuzje w szeregach Mieszka. Już w pierwszych minutach drugiej części urazu nabawił się bramkarz Jakub Grajek, kilka minut później plac gry musiał opuścić pomocnik Mieszka Kacper Bubacz. Serię błędów w drużynie Gniezna skrzętnie wykorzystali gospodarze aplikując gnieźnianom sześć bramek.

Złoci Złotkowo – Mieszko II Gniezno 7-1 (1-1)

Skład Mieszka II Gniezno: Jakub Grajek, Marcin Garjaciak (bramkarze), Wojciech Błaszczyk, Kacper Bubacz, Oliwier Eggebrecht, Nikodem Frączak, Hubert Gruszecki, Mikołaj Kropaczewski, Aleks Kubiak, Adrian Matelski, Szymon Ogrodny, Artur Strzelecki, Adam Waraczyński, Jakub Zioła.

Wyniki pierwszej kolejki – D2 grupa 4
Sparta Oborniki – Nielba II Wągrowiec 1-4
Suchary Suchy Las – Concord Murowana Goślina 4-2
Złoci Złotkowo – MIESZKO II Gniezno 7-1

Pierwszy zespół, który jesienią awansował do ligi mistrzowskiej i w rundzie wiosennej zagra z pozostałymi zwycięzcami swoich jesiennych grup mecz rozegrał w niedzielę 29 marca. Przeciwnikiem gnieźnian był zespół Akademii Reissa Poznań.

Debiut mieszkowców w lidze mistrzowskiej wypadł bardzo okazale. Przeciwnik okazał się bardzo wymagający, jednak dobra gra defensywna, ogromna determinacja i duże zaangażowanie w grę Wszystkich zawodników, a poza tym dobre rozegranie piłki przez ofensywnych graczy sprawiło, że mecz stał na wysokim poziomie. Dobrze grająca obrona, wspomagana przez pomocników oraz dobre interwencje golkipera Mieszka spowodowała, że gnieźnianie nie dali się pokonać w pierwszej połowie ani razu.

Druga część meczu zaczęła się bardzo pomyślnie dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie gry swoją bramkę strzelił kapitan Mieszka, Jakub Poterski, który wykorzystał błąd bramkarza gości i po jego minięciu strzelił do pustej bramki. Kilka minut później ten sam zawodnik wykorzystał świetne podanie od Maksyma Grzeszczaka i mieszkowcy prowadzili już 2:0. W tym momencie do ataków ruszyli goście, a gnieźnianie wyprowadzali groźne kontry, niestety mocne opady deszczu przeszkadzały w idealnym rozegraniu akcji. Podrażniona Akademia byłego piłkarza Lecha Poznań, Piotra Reissa, próbowała swoich sił w większości z rzutów rożnych. Wysocy zawodnicy drużyny z Poznania kilkukrotnie próbowali tego typu zagrania. Wszystkie padały jednak łupem obrońców lub bramkarza Wiktora Jóźwiaka. Dopiero na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gru gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową. Strzelona bramka dała nadzieje na zdobycz punktową Akademii w Gnieźnie. Zawodnicy z Gniezna kontrolowali grę próbując jeszcze kilkukrotnie kontratakować. W drugiej minucie doliczonego czasu gry jeden z kontrataków zakończył się strzeleniem bramki. Trzecią bramkę po minięciu wysoko grającego bramkarza gości z połowy boiska strzelił lewą nogą Jakub Poterski, kompletując tym samym hat-tricka.
Słowa uznania należą się kibicom zarówno z Gniezna jak i z Poznania, którzy licznie przybyli na mecz nie zważając na bardzo mocne opady deszczu. Przemoczeni zawodnicy Mieszka odtańczyli jeszcze taniec zwycięstwa i udali się do szatni.

Skład MIESZKO Gniezno: Wiktor Jóźwiak (bramkarz), Marcel Dąbrowski, Mikołaj Garstka, Kamil Gierałka, Wiktor Gromadzki, Maksym Grzeszczak, Piotr Krupa, Albert Kurowski, Jakub Poterski, Patryk Rembowicz, Mateusz Stelmaszyk, Stanisław Zbierski.

31’ Jakub Poterski,
38’ Jakub Poterski (asysta Maksym Grzeszczak)
60’ Jakub Poterski.

Wyniki pierwszej kolejki – D2 grupa mistrzowska
UKS Śrem – AP Błękitni Owińska 5:0
Warta Poznań – SPN Szamotuły 2:2
Polonia Środa Wlkp. – UKS Dyscobolia Grodzisk Wlkp. 16:0
MIESZKO Gniezno – Akademia Reissa 3:1

Kolejny trudny mecz już w najbliższy czwartek. Gnieźnianie udadzą się do Szamotuł na mecz z tamtejszą Szkółką Piłki Nożnej, która w pierwszej kolejce zremisowała w Poznaniu z Wartą 2:2.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować właścicielom firmy Drukarnia Ciesielscy za ufundowanie proporczyków, które kapitanowie drużyn przekazują przeciwnikom, tym samym promując w Wielkopolsce KS MIESZKO oraz miasto Gniezno.