Wygrana juniora młodszego Mieszka w deszczu

2018-09-24

W niedzielne popołudnie 23 września drużyna juniora młodszego trenera Dariusza Kuryły podejmowała ramach rozgrywek II ligi klasy okręgowej juniora młodszego podejmowała w zespół Rokity Rokietnica.

Mecz ten był ciekawym widowiskiem piłkarskim i stojącym na niezłym poziomie. W pierwszej części meczu akcje obydwu zespołów były szybkie i sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Pierwszą bramkę dla zespołu juniora młodszego Mieszka zdobył w 25 minucie Adam Waraczyński. Goście wyprowadzali groźne kontry, ale dobrze w bramce gnieźnieńskiej spisywał się Marcin Garjaciak. Drugą bramkę dla drużyny z Gniezna zdobył w 35 minucie a autorem jej okazał się Adam Waraczyński. Ten sam zawodnik podwyższył w 38 minucie prowadzenie swojego zespołu na 3:0 zaliczając tym samym hat-tricka. W drugiej części meczu mimo mocno padającego deszczu, gra była również ciekawa. W 60 minucie goście zdobyli pierwszą bramkę i było już 3:1 dla gospodarzy . Od 65 minuty zespół Mieszka grał w osłabieniu, ponieważ Nikodem Blaszyński otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić plac gry. Mimo tego w 72 minucie kapitan biało-niebieskich  Jakub Socha podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 4:1zdobytym gilem. Goście co prawda w 74 minucie zdobyli drugą bramkę, ale zespół Dariusza Kuryły umiejętnie się bronił i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem młodego zespołu Mieszka w stosunku 4:2. Trzeba przyznać, że ekipa z Rokietnicy dysponowała kilkoma graczami mającymi znakomite warunki fizyczne jak na juniora młodszego. Za tydzień drużyna Mieszka udaje się na trudny teren, do Mosiny i zapowiadają się wielkie piłkarskie emocje.

Skład drużyny juniora młodszego Mieszka Gniezno: Marcin Garjaciak, Wiktor Gromadzki, Jakub Zioła, Michał Kowalski, Kamil Gierałka, Wiktor Pakuła, Jakub Socha, Nikodem Blaszyński, Adam Waraczyński, Mikołaj Konieczny, Oliwier Eggebrecht

Po przewie weszli:Jakub Tomczak-Nitka, Adrian Matelski, Mikołaj, Mroczkowski, Hubert Gruszecki, Kacper Bubacz