Wygrana juniora starszego Mieszka z autsajderem tabeli!

2018-05-12

Siódma drużyna rozgrywek pierwszej Ligi Wojewódzkiej A 1 juniora starszego Mieszko Gniezno, po tygodniowej przymusowej pauzie powrócił do walki o ligowe punkty.

W sobotę 12 maja zespół prowadzony przez Przemysława Urbaniaka, udał się do Śremu gdzie w ramach 24 kolejki ligowej trwającego sezonu 2017/2018 zmierzył się z autsajderem swojej grupy drużyną miejscowych juniorów starszych Warty. Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki piłkarskiej  jeszcze przed rozpoczęcie meczu byli juniorzy starsi Mieszka Gniezno, którzy zajmowali wyższą pozycje w ligowej tabeli od swojego rywala. Młodzi gnieźnianie przedmeczowe przypuszczenia potwierdzili w stu procentach wygrywając spotkanie z Wartą Śrem, która nie wykorzystując po raz kolejny atutu własnego boiska przegrała spotkanie 1:3. Podopieczni Przemysław Urbaniaka, na prowadzenie 1:0 wyszli dopiero w 34 minucie chociaż wcześniej mogli to uczynić lecz nie potrafili stuprocentowych sytuacji strzeleckich zamienić na bramkę. Prowadzenie juniorom starszym Mieszka Gniezno, dał Jakub Goździewski po przeprowadzonej akcji prawą stroną boiska w wykonaniu Adriana Krupki, który piłkę z najbliższej odległości wpakował do bramki Warty Śrem. Nie upłynęły dwie minuty a młodzi gnieźnianie cieszyli się z zdobytego drugiego gola i prowadzenia już 2:0. Strzelcem bramki ponownie okazał się w ekipie Mieszka – Jakub Goździński, który golkipera Warty Śrem pokonał w sytuacji sam na sam po asyście Jakuba Hoffmanna. A że więcej bramek w pierwszej połowie nie padło więc ta część meczu zakończyła się prowadzeniem juniorów starszych Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Po zmianie stron mimo to że mieszkowcy mieli zdecydowana przewagę nad swoim rywalem w grze i sytuacjach strzeleckich to jednak nie ustrzegli się od straconej bramki w 48, którą to Warta Śrem zmniejszyła prowadzenie gnieźnian 2:1. Jak się później okazało była to jedyny gol zdobyty przez gospodarzy w całym meczu. Wynik końcowy meczu, który mógł być znacznie okazalszy w wyniku niewykorzystanych kilku dogodnych sytuacji strzeleckich został ustalony w 68 minucie. Bramkę na 3:1 dla zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno po indywidualnej akcji, po której to wyszedł sam na szam z bramkarzem Warty na swoim koncie zapisał Adrian Krupka.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Połatyński, Bartosz Goździński, Wojciech Wachowski, Miłosz Walkowiak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka, Szymon Klimacki, Adam Kowalski, Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann, Jakub Goździński (72’ Mateusz Rożek).