Wygrana juniorek młodszych MKS Gniezno na inaugurację rozgrywek!

2016-10-12

W miniony poniedziałek 10 października piłkarki ręczne MKS-u Gniezno zainaugurowały nowy sezon w Wielkopolskiej Lidze Juniorek Młodszych. Jak się później okazało był to bardzo udany początek sezonu.

W pierwszym spotkaniu tego sezonu w Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych gnieźnianki gościły w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego drużynę UKS Olimpijczyk Budzyń.
Gnieźnianki od pierwszego gwizdka sędziego narzuciły przyjezdnym swoją grę i stopniowo uzyskiwały przewagę nad swoimi rywalkami. W 18’ MKS Gniezno prowadził 9:5 i jak się później okazało do końca I połowy bramki zdobywały już tylko miejscowe. Pierwsza odsłona kończyła się prowadzeniem gnieźnieńskiego teamu 17:5.
Druga połowa zaczęła się od nonszalandzkiej gry w ataku MKS-u. Dziewczęta z Pierwszej Stolicy Polski akcja po akcji w ataku popełniały proste błędy. Budzynianki wykorzystały swoja okazję i trzy razy pod rząd pokonały bramkarkę gospodyń. W 36’ było 18:8. Po czasie wziętym przez gnieźnieńskich trenerów zespół miejscowych odzyskał kontrolę na parkiecie. Zaczął ponownie stopniowo powiększać przewagę. Gnieźnieńscy trenerzy próbowali różnych ustawień na boisku i dawali pograć wszystkim swoi zawodniczkom. Ostatecznie MKS Gniezno pokonuje zdecydowanie drużyne UKS Olimpijczyk Budzyń 33:12.

Serdecznie gratulujemy i oby tak dalej.

MKS Gniezno
: bramkarki – Wilkosz Weronika i Jasińska Karolina; zawodniczki pola – Gola Paula (5), Bielińska Maja (4), Balcerek Klaudia (2), Kowalczyk Weronika, Rybicka Maria (1), Paluch Roksana (1), Ochocka Katarzyna (6), Dolacińska Martyna (7), Walkowska Monika (4), Pudelewicz Oliwia (1), Kuszak Patrycja i Rachela Martyna (3).