Wygrana juniorek młodszych Stelli

2016-05-11

Bardzo udanie zakończył się wyjazdowy mecz młodych hokeistek gnieźnieńskiej Stelli z poznańskim AZS AWF Poznań. Wygrany tego spotkania gwarantował sobie udział w turnieju barażowym, z którego dwa zespoły ( z trzech uczestniczących) awansują do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.

Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1-1 a po dogrywce  (2-3) w karnych zagrywkach z 2 punktów mogły  cieszyć się stellistki. Ambicja i ogromna wola walki ze strony dziewczyn była widoczna niemal od pierwszych sekund meczu. Gnieźnianki miały więcej sytuacji strzeleckich jednak nie potrafiły pokonać bramkarki AZS AWF. Pierwsza bramkę z krótkiego rogu padła  tuż przed przerwą i zdobyły ją poznanianki, sytuacja klubu z Gniezna stała się nie ciekawa. W drugiej połowie rozpoczął się atak na bramkę AWF jednak, zawodniczki Stelli nie miały skutecznej recepty jak strzelić wyrównująca bramkę. Przełamanie przyszło w ostatniej minucie spotkania kiedy to Agnieszka Henkel  po pięknym strzale w okienko, mogła cieszyć w wraz z koleżankami z bramki dającej remis 1-1 w meczu. Karne zagrywki lepiej egzekwowały gnieźnianki i to one mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa.