Wygrana koszykarzy MKK z Astorią i awans do play-offów!

2021-03-28

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w niedzielę, 28 marca w hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 Enea Astorię Bydgoszcz i tym samym zakończyli sezon zasadniczy na miejscu premiowanym awansem do fazy play-off drugiej ligi.

Gnieźnieńscy koszykarze do awansu do fazy play-ff drugiej ligi potrzebna była wygrana z Enea Astorią Bydgoszcz, która przed ostatnią kolejką pasowała się na dziewiątym miejscu. Pierwsza, bardzo  wyrównana kwarta zakończyła się zwycięstwem Astorii 15:13. Koszykarze MKK wzięli się jednak do roboty, wysoko wygrywając drugą odsłonę i prowadząc do przerwy 43:31.

Po przerwie drużyna z Gniezna  powiększyła swoją przewagę prowadząc po trzech kwartach aż 65:43. Czwarta część gry to ambitna pogoń koszykarzy Astorii, która wygrała w tej kwarcie 25:16, jednak cały mecz padł łupem graczy MKK, którzy wygrali ostatecznie 81:68 i tym samym zapewnili sobie awans do play-offów.

W zespole z Gniezna bardzo dobry mecz rozegrali zwłaszcza Adam Bednarczyk (17 pkt.) oraz Daniel Kotwasiński (15 pkt.). Dla Astorii najwięcej punktów zdobył Krasuski (21 pkt.).

Sklep Polski MKK Gniezno-Enea Astoria Bydgoszcz 81:68 (13:15, 30:16, 22:12, 16:25)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno:
Bednarczyk 17, Kotwasiński 15, Szydłowski 12, Nocek 12, Wietrzyński 11, Leśniczak 6, Sobkowiak 4, Błachowiak 2, H. Konowalski 2, Janowski.

Enea Astoria Bydgoszcz: Krasuski 21, Weselski 10, Kopycki 10, Kołodziej 8, Ulczyński 5, Bochat 5, Estkowski 4,  Bladoszewski 3, Szyttenholm 2, Jęczmień, Adamczak, Grochowski.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ