Wygrana Mieszka Gniezno na zakończenie przygotowań letnich

2019-07-26

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się piątkowe spotkanie kontrolne 26 lipca piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka z Chemikiem Bydgoszcz. Był to ostatni sprawdzian formy podopiecznych Mariusza Bekasa przed inauguracją nowego sezonu w III lidze.

W pierwszej odsłonie nieco więcej z gry mieli gnieźnianie, ale dobrze broniący się chemicy nie pozwolili na wiele pod swoją bramką. W 25 minucie najlepiej w zamieszaniu w polu karnym bydgoszczan odnalazł się Łukasz Zagdański, który wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie 1:0. Potem obie ekipy miały swoje szansę, ale w pierwszej części więcej goli już nie padło.

Druga połowa zaczęła się od gola wyrównującego dla rywali Mieszka Gniezno. W 55 minucie Hubert Kantorowski bezmyślnie sfaulował we własnym polu karnym Macieja Kota i arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił doświadczony Szymon Maziarz. I było 1:1. Osiem minut później, po centrze z lewej strony boiska wykonaniu Tomasz Bzdęgi, ładnym uderzeniem głową popisał się Jakub Hoffmann i bramkarz Chemika był bezradny. Wynik piątkowego spotkania na 3:1 dla Mieszka Gniezno, ustalił w 80 minucie Łukasz Zagdański, który pewnym uderzeniem przy słupku zdobył swoją drugą bramkę w tym pojedynku.

Był to już ostatni sparing dla mieszkowców przed rozpoczynającymi się za tydzień zmaganiami w III lidze. Podopiecznych Mariusza Bekasa na początek czeka potyczka wyjazdowa w Środzie Wielkopolskiej z Polonią. Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 18.00.

Bramki: Łukasz Zagdański 2x (25, 80), Jakub Hoffmann (63) – dla Mieszka, Szymon Maziarz (55) – dla Chemika

„Mieszko”: Sławomir Janicki (60 Jakub Woźniak), Hubert Kantorowski, Adrian Kaliszan, Michał Steinke, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański (60 Jakub Hoffmann), Sebastian Golak (30 Filip Fiborek), Tomasz Bzdęga, Damian Sędziak (65 Łukasz Bogajewski), Krzysztof Bartoszak (46 Radosław Mikołajczak, 60 Mateusz Roszak), Łukasz Zagdański

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ