Wygrana MKS URBIS Gniezno na inaugurację II ligi!

2016-10-22

W ten weekend rozpoczęły się rozgrywki o Mistrzostwo II ligi kobiet w piłce ręcznej. Gnieźnieński zespół MKS URBIS zanotował pierwszą bardzo ważną wygraną w tym sezonie. Team z Gniezna pokonał bowiem w meczu wyjazdowym miejscowy zespół z lubuskiego MUKS Lider Świebodzin 29:24.

Gnieźnieński zespół piłkarek ręcznych rozpoczął nowy sezon rozgrywkowy. Na inaugurację sezonu przyszło gnieźnianką wyjechać na pierwszy mecz do Świebodzina by tam zmierzyć się ze wzmocnionym MUKS Lider Świebodzin.
Wynik otworzyła celnym rzutem w pierwszej minucie meczu jedna z liderek MKS URBIS Joanna Różańska. Miejscowe jednak szybko odpowiedziały doprowadzając do remisu. Podczas całej pierwszej połowy trwała wymiana ciosów. Jednakże przez cały czas minimalnie prowadziła cały czas drużyna z Gniezna. Gnieźniankom nie udawało się odskoczyć swoim rywalkom na więcej niż 2 trafienia. Pierwsza część meczu zakończyła się minimalnym prowadzeniem MKS URBIS Gniezno 15:14.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak skończyła poprzednia. Obie drużyny grały twardo w obronie. Liderkom udało się w 36’ doprowadzić ponownie do remisu 17:17. W 41’ było jeszcze 20:19 dla gnieźnianek. Od tego momentu przez 8’ bramki zdobywała tylko drużyna z Gniezna. W 49’ ekipa z Grodu Lecha prowadziła 25:19. Ostatnie 10’ meczu przebiegało pod kontrolą podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Dziewczęta z Pierwszej Stolicy Polski nie pozwoliły rywalkom odebrać upragnionego pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie. Ostatecznie MKS URBIS Gniezno pokonuje MUKS Lider Świebodzin 29:24.

„Cieszymy się z tej wygranej w pierwszym meczu tegorocznego sezonu. Był to typowy mecz walki a co za tym idzie sporych emocji. Obie strony nie odpuszczały na parkiecie dlatego zawodniczki często lądowały na ławkę kar. Cieszymy się bardzo z dobrej postawy Agnieszki Siwki, Asi Różańskiej, Marty Wojtkowiak i Lidki Kobyłeckiej. Bardzo fajnie do drużyny wkomponowała się Ewa Nowicka.  Mam nadzieję że zawody w przyszłą niedzielę będą jeszcze lepsze w naszym wykonaniu.” – powiedział po meczu II trener z Gniezna Roman Solarek

Następny mecz MKS URBIS Gniezno rozegra na własnym terenie (hala GOSiR przy ul. Paczkowskiego 4) w najbliższą niedzielę 30 października o godz. 15.00. Rywalem gnieźnianek będzie beniaminek UKS Handball Poznań. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Skład MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka i Weronika Wilkosz – bramkarki, oraz zawodniczki pola: Karolina Chojnacka (1), Kamila Stankiewicz (1), Natalia Niedzielska, Marta Giszczyńska (2), Agnieszka Siwka (7), Martyna Bigoszewska-Jackowiak (2), Joanna Różańska (6), Marta Wojtkowiak (7), Ewa Nowicka (3), Bielińska Maja, Martyna Rachela, Weronika Kowalczyk i Monika Walkowska.