Wygrana MKS URBIS na szczycie II ligi!

2016-11-20

W niedzielę 20 listopada w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego 4, drużyna MKS URBIS Gniezno w ramach IV kolejki spotkań o Mistrzostwo II ligi piłki ręcznej kobiet, podejmowała rywala zza miedzy czyli zespół KS AP Poznań.

Smaczka tej konfrontacji dodawał fakt, że obie drużyny nie doznały jeszcze porażki i sąsiadują ze sobą w tabeli i obie pretendują do wygrania tegorocznych rozgrywek.

Kolejne spotkanie MKS URBIS Gniezno obejrzał na trybunach komplet publiczności. Organizatorów meczu  oraz same zawodniczki może tylko cieszyć tak duże zainteresowanie żeńską piłką ręczną w naszym mieście
Gnieźnianki znakomicie zaczęły ten mecz zdobywając już w pierwszej akcji bramkę. Celnym rzutem popisała się Agnieszka Siwka. Przyjezdne szybko odpowiedziały celnym trafieniem . A w kolejnej akcji wysforowały się na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało było to jedyne prowadzenie drużyny z Grodu Przemysława w tym spotkaniu. Gospodynie po dwóch celnych trafieniach Marty Giszczyńskiej  ponownie objęły prowadzenie. W 20’ meczu dziewczęta z Pierwszej Stolicy Polski prowadziły już różnicą 3 bramek 10:7. Do końca pierwszej części  gnieźnianki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie MKS URBIS prowadził do przerwy 16:12.

W drugiej połowie zawodniczki z Grodu Lecha zdecydowanie lepiej sobie radziły zarówno w obronie jak i w ataku od swoich przeciwniczek. Do 44’ utrzymywała się cały czas przewaga 4 bramek. W kolejnych minutach coraz bardziej uwidoczniała się przewaga gnieźnianek. Gospodynie nawet grając w cztery (dwie ukarane 2-minutowymi karami) potrafiły zdobyć bramkę. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w meczu na szczycie pokonują poznanianki i są jedynym zespołem bez porażki w tegorocznych rozgrywkach. Przy wypełnionej po brzegi hali i gromkim dopingu, MKS URBIS Gniezno wygrywa z KS AP Poznań 36:26.
Gnieźnieński zespół po tej wygranej samodzielnie prowadzi w tabeli II ligi kobiet. I jest jedyna drużyną bez porażki.

Trenerzy z Gniezna: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tych ważnych dwóch punktów. Dziewczęta naprawdę dziś zapracowały i zasłużyły na zwycięstwo. Wygrana dziesięcioma bramkami z wiceliderem i to przy tak wspaniałej publiczności smakuje znakomicie. Cieszymy się, że jest ogromne zainteresowanie naszymi meczami w tegorocznych rozgrywkach II ligi. Dziękujemy za doping i z radością zapraszamy na kolejne mecze.”
Już dziś zapraszamy na kolejne zawody w następny weekend. Za tydzień w niedzielę 27.11 MKS URBIS gościć będzie drużynę ze stolicy Dolnego Śląska  KS AZS AWF Handball 28 Wrocław. Mecz rozpocznie się nietypowo o godz. 18.15.

MKS URBIS Gniezno: Kobyłecka Lidia i Wilkosz Weronika – bramkarki; zawodniczki pola – Nowicka Ewa (5), Wojtkowiak Marta (7), Siwka Agnieszka (5), Różańska Joanna (5), Giszczyńska Marta (9), Chojnacka Karolina (4), Stankiewicz Kamila, Gigoszewska-Jackowiak Martyna (1), Bielińska Maja, Rachela Martyna, Dolacińska Martyna, Walkowska Monika, Ochocka Katarzyna, Pudelewicz Oliwia.