Wygrana na koniec sezonu Piasta Łubowo i przełamanie Mariusza Jabkiewicza

2018-06-16

Ponieważ boisko w Gnieźnie, na którym wiosną mecze rozgrywali seniorzy Piasta Łubowo w ramach poznańskiej klasy A 1 było zajęte w weekend 16-17 czerwca.

Seniorzy jak i drużyna młodzieżowa Piasta Łubowo zagrała w sobotę 16 czerwca swoje mecze mistrzowskie w Kiszkowie, a to wszystko było możliwe dzięki gościnności Wełnianki. To nie było tylko otworzenie boiska - zastaliśmy czystą szatnię, doskonale przygotowaną i nawodnioną murawę i wymalowane linie – włodarze klubu z Łubowa dziękują!

Przechodząc jednak do samego meczu, Piasta Łubowo z rezerwami Kłosa Zaniemyśl to podopieczni Arkadiusza Kościańskiego na prowadzenie wyszli za sprawą Mariusza Jabkiewicza wyszli w 30 minucie. Z dystansu uderzył Sławomir Kasprzak, a napastnik Łubowa dopadł to "wyplutej" piłki przez bramkarza i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. GKS szukał drugiego gola, ale skończyło się na tym, że goście z Zaniemyśla wyrównali na 1:1.

Po przerwie kilku obrońców gości sprytnie oszukał Sławomir Kasprzak i w 55 minucie ponownie dał prowadzenie drużynie z Łubowa 2:1. Na 3:1 w 65 minucie podwyższył Patryk Kanclerz z rzutu karnego po faulu na Sławomirze Kasprzaku. Kolejnego gola zdobył Kamil Maciejewski w 78 minucie po strzale od słupka z 13-tego metra i było już 4:1. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry dwie minuty i w ostatniej z nich Kłos zdobył  swojego drugiego gola, ustalając wynik spotkania - 4:2.

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak - Michał Kanclerz, Łukasz Reszelewski, Kamil Kupidura, Arkadiusz Wiśniewski - Yura Mazur, Miłosz Kasprzyk - Maciej Adamski, Sławomir Kasprzak, Adrian Wachoń - Mariusz Jabkiewicz

Z ławki weszli: Adrian Łucjan, Kamil Maciejewski, Patryk Kanclerz, Arkadiusz Kościański