Wygrana Pelikana na inauguracje wiosny!

2021-03-07

Na spotkanie inaugurujące rozgrywki rundy wiosennej Klasy Okręgowej Red Box grupy Wielkopolskiej grupy III sezonu 2020/2021 Pelikan Niechanowo udał się w niedzielę 7 marca do Grzegorzewa, aby tam zmierzyć się z tamtejszym Orłem.

Pelikan przystępował do meczu z pozycji lidera, z kolei ekipa Orla zajmowała miejsce w środku tabeli.Podopieczni grającego trenera Andrzeja Stefańskiego w pierwszej fazie meczu złapali trochę nerwowości, ale im więcej czasu miało tym zespół z Plant się bardziej rozkręcał. Goście byli bliscy szczęścia już w 12 minucie gdzie strzał z 12 metra Kamila Buczka obronił bramkarz miejscowych.
W 22 minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał nowy nabytek Pelikana Mateusz Poltaszewski, śmiało można stwierdzić iż była to przysłowiowa "setka". Poltaszewski ostrzeliwał bramkę gospodarzy, jednak nieskutecznie.W 37 minucie goście dopięli swego. Prostopadłym zagraniem Andrzej Stefański uruchomił Jure Mazura a ten pokonał bramkarza gospodarzy. I Pelikan Niechanowo prowadził 1:0.  W 43 minucie kapitalnej okazji nie wykorzystał Patryk Jarzyński. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Orła. I do przerwy było 1:0 dla Pelikana Niechanowo.

Po przerwie w 48 minucie ponownie swoją obecność na boisku zaakcentował duet Andrzej Stefański – Jura Mazur, niewiele brakowało i byłoby 2:0 dla gości.
W 50 minucie blisko szczęścia byli gospodarze, gdzie jeden z nich dość ekwilibrystycznie próbował pokonać Adama Garczyka. Piłka jednak minęła bramkę. 55 minuta strzał Patryka Jarzynskiego z 10 metrów broni bramkarz i dobitka Stefańskiego i na tablicy wyników było 2:0 dla Pelikana Niechanowo.
W 61 minucie do protokołu meczowego wpisał się Huber Świątnicki. Arbiter przyznał mu żółty kartonik. W 67 minucie dośrodkowywał kapitan zespołu Dawid Połatyński, piłka jednak nie dotarła do adresata, mijając Jurę Mazura i Patryka Jarzyńskiego. W 74 minucie urazu doznał Mateusz Poltaszewski, w jego miejsce trener desygnował Patryka Waluszyńskiego. W 81minucie opuścił boisko strzelec pierwszej bramki  - Jura Mazur a zastąpił go Kruszlewski. W 86 minucie na 3:0 rezultat podniósł Kamil Buczek. Po 90 minucie gdy sędzia odgwizdał koniec spotkania przyjezdni cieszyli się z 3 bramek i 3 punktów.

W sobotę 13 marca Pelikan Niechanowo, zainauguruje rundę wiosenną sezonu 2020/2021 na własnym terenie podejmując o godzinie 10.00 zespół Czarnych Brzeźno.

Skład Pelikana Niechanowo: Garczyk, Pawłowski, Białas, Jarzyński (Pawlak), Mazur (Kruszlewski), Stefański (Jankowski), Kustra, Buczek (Kurek), Poltaszewski (Waluszyński), Połatyński, Świątnicki