Wygrana seniorek MKS MOS URBIS Gniezno w turnieju kończącym sezon!

2016-05-23

W minioną niedzielę 22 maja w Dopiewie odbył się po raz pierwszy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w kategorii seniorek.

W zawodach tych wzięło udział osiem zespołów w tym trzy obecnie występujące na parkietach II ligi. W Dopiewie wystąpiły: MUKS Lider Świebodzin, GMTS Sparta Gubin, MKS MOS URBIS Gniezno, UKS Pantery Dopiewo, UKS Olimpijczyk Budzyń, MIX Dopiewo, Blue Team i UKS Ręczniak Piła. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Następnie zespoły grały o miejsca.

Gnieźnieński team trafił do grupy z UKS Pantery Dopiewo, MUKS Lider Świebodzin i UKS Ręczniak Piła. W pierwszej konfrontacji MKS MOS URBIS zmierzył się z gospodyniami zawodów drużyną UKS Pantery Dopiewo. Gnieźnianki po słabym początku ostatecznie pokonały gospodynie 10:6. W drugim spotkaniu zespół z Gniezna niespodziewanie uległ MUKS Lider Świebodzin 12:9. Na koniec spotkań grupowych MKS MOS URBIS rozgromił drużynę UKS Ręczniak Piła 15:5. Gnieźnianki w grupie zajęły drugie miejsce i awansowały do półfinału imprezy. W pierwszym półfinale zespół ze Świebodzina pokonał  drużynę MIX Dopiewo 9:6. W drugim półfinale drużynie z Pierwszej Stolicy Polski przyszło się zmierzyć z drużyną GMTS Sparta Gubin. Gnieźnianki zagrały od pierwszych minut bardzo dobrze i cały czas kontrolowały przebieg meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem szczypiornistek z Gniezna 13:9.
W wielkim Finale ponownie spotkały się ze sobą MKS MOS URBIS Gniezno i MUKS Lider Świebodzin. Tym razem to gnieźnianki dyktowały warunki na parkiecie. Świebodzinianki nie potrafiły przeszkodzić zawodniczkom z Grodu Lecha w odniesieniu zwycięstwa w tych zawodach. Ostatecznie zespół prowadzony w tych zawodach przez Romana Solarka wygrał dość pewnie 12:7 i tym samym został zwycięzcą pierwszej edycji tego turnieju.

Serdecznie gratulujemy!

Skład MKS MOS URBIS Gniezno: bramkarki – Lidia Kobyłecka i Daria Konieczna; zawodniczki pola: Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natasza Nowak, Natalia Niedzielska, Agata Wachowska, Agnieszka Siwka, Karolina Chojnacka, Martyna Rachela, Karolina Kasprowiak, Izabela Ignaczak, Aleksandra Hahn, Weronika Kowalczyk, Kamila Stankiewicz i Maja Bielińska. Trener: Roman Solarek