Wygrana Sklep Polski MKK Gniezno z Biofarm Basket Suchy Las

2017-11-20

W sobotę 18 listopada, koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno zmierzyli się w hali 2 LO w ramach 2 ligi, z zespołem Biofarmu Basket Suchy Las.

Po bardzo dobrym, aczkolwiek przegranym spotkaniu z Pelplinem, kibice głodni byli zwycięstwa i dobrej gry swojej drużyny. Te oczekiwania zostały spełnione, jednakże nie w pełni. Mecz rozpoczął się od obustronnej niemocy drużyn, jednak to goście zdecydowanie lepiej spisywali się w tym fragmencie meczu. Skuteczne rzuty z dystansu zapewniły im prowadzenie po 1 kwarcie w stosunku 21-31. Gnieźnianie kiepsko weszli w mecz, w drugiej kwarcie prowadzenie gości wzrosło już nawet do 16pkt, by ostatecznie w połowie sięgało 8 pkt (40-48). W przerwie w szatni gospodarzy musiało paść kilka gorzkich słów, bo po zmianie stron gra graczy z pierwszej stolicy wyglądała inaczej. Dobra obrona pozwoliła ograniczyć przeciwników tylko do 9 pkt w trzeciej kwarcie, była to przełomowa część, ponieważ przy swoich 27 pkt osiągnęli 8-punktowe prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu. Goście z Suchego Lasu starali się wrócić do meczu, ale Gnieźnianie nie pozwolili sobie odebrać wygranej. Waleczna postawa koszykarzy z Gniezna powoduje, że po kolejnym meczu z huśtawka nastrojów , 2 pkt w tabeli ligowej zostają dopisane „Orłom".

Sklep Polski MKK Gniezno - Biofarm Basket Suchy Las 88:79

Koszykarze zajmują obecnie 3 miejsce w tabeli ligowej. Mając na uwadze , że 2 zespoły sąsiadujące nie rozegrały wszystkich meczy gdyż sezon trwa - mamy na tą chwilę stabilną sytuację kasując się w górnej części tabeli ligowej na miejscach 3-5. To nie jest jeszcze nawet połowa sezonu, ale działacze klubu MKK GNIEZNO są zadowoleni z postawy zawodników i dobrej gry.

Warto wspomnieć, iż akcja organizowana przez klub „Misie na boisko" ponownie odbiła się szerokim echem wśród zgromadzonych kibiców. Ci nie zawiedli i przyszli na mecz zaopatrzeni w przeróżne maskotki. Zebrane pluszaki trafią do dzieci z oddziałów szpitalnych oraz karetek, które przewożą najmłodszych. Kolejny mecz Sklep Polski MKK Gniezno rozegra na wyjeździe w Goleniowie z tamtejszym Gryfem. Spotkanie już w najbliższą sobotę.