Wygrana startowców na inaugurację sezonu halowego

2018-12-02

Na inaugurację sezonu 2018/2019 w ramach mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno zmierzył się z LKS Gąsawa. Spotkanie rozegrane w niedzielę, 2 grudnia, w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 zakończyło się wygraną czerwono-czarnych 6:3. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobyli bracia Grotowscy.

Wygrana nie przyszła jednak gnieźnianom łatwo. Młoda drużyna z Pałuk okazała się wymagającym rywalem – zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. I to goście już w pierwszej akcji ofensywnej objęli prowadzenie po trafieniu Alberta Wrzesińskiego. Dwie minuty później wyrównał Marcin Grotowski trafiając do pustej bramki po indywidualnej akcji środkiem boiska. W 5. minucie gola dającego gospodarzom prowadzenie zdobył Robert  Grotowski pokonując Dawida Wróbla pchnięciem z lewego skrzydła. Goście zdołali jednak wyrównać. W 21. minucie Paweł Antoniewicz zaskoczył Marcina Trzaskawkę niesygnalizowanym  pchnięciem bekhendem i do przerwy był remis 2:2. W drugiej połowie coraz większą przewagę mieli startowcy, ale dopiero po kwadransie udokumentowali ją objęciem prowadzenia. Robert Grotowski decydując się na indywidualną akcję prawym skrzydłem popisał się skutecznym lobem posyłając piłkę w okienko bramki gości. Trzy minuty później gnieźnianie przeprowadzili szybki kontratak po niewykorzystanym przez LKS Gąsawa „krótkim rogu”. Marcin Grotowski w sytuacji „sam na sam” zwodem obrotowym ograł Dawida Wróbla podwyższając na 4:2. W 50. minucie Arkadiusz Brożek i Marcin Grotowski „rozklepali” obrońców LKS Gąsawa, a „Czorny” po raz trzeci w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Kiedy minutę później Paweł Antoniewicz wykorzystał karny strzał rożny, goście ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Dwukrotnie byli nawet bliscy zdobycia kontaktowej bramki, ale skutecznymi interwencjami popisał się Marcin Trzaskawka. W ostatniej minucie, po akcji prawym skrzydłem, Marcin Grotowski pokonał  Dawida Wróbla ustalając wynik meczu na 6:3.

W kolejnym meczu grupy A zespół Startu 1954 Gniezno podejmie w najbliższą sobotę. 8 grudnia, obrońców mistrzowskiego tytułu – zawodników Grunwaldu Poznań. Początek meczu w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 o g. 18.