Wygrana Stelli w meczu na szczycie

2024-04-21

W meczu 11. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno podejmował w sobotę, 20 kwietnia, drużynę Grunwald Poznań. Spotkanie rozegrane na Stadionie im. Alfonsa Flinika było wyrównane, chociaż to gospodarze prowadzili przez większość meczu zwyciężając ostatecznie 3:2.

Stelliści już w pierwszej kwarcie egzekwowali trzy karne strzały rożne, ale bez powodzenia. W 12. minucie objęli jednak prowadzenie, kiedy to mający sporo miejsca w półkolu strzałowym Maciej Wejerowski uderzył z prawej strony pokonując Mateusza Popiołkowskiego.  Goście wyrównali na początku drugiej kwarty wykorzystując karny strzał rożny, a na listę strzelców  wpisał się Damian Jarzembowski. W 20. minucie stelliści ponownie objęli prowadzenie dzięki trafieniu  Huberta Grotowskiego i do przerwy było 2:1. Po zmianie stron Damian Jarzembowski wykorzystał kolejny „krótki róg” po raz drugi doprowadzając do remisu.  W 34. minucie  po raz drugi na listę strzelców wpisał się także Maciej Wejerowski  i Stella ostatecznie pokonała Grunwald 3:2.
W innych meczach 11. kolejki  AZS Politechnika Poznańska  pokonał  Pomorzanina Toruń 4:1, Warta Poznań wygrała z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie 1:0, a AZS AWF  Poznańska zwyciężył LKS Rogowo  3:2.  Stelliści zajmują drugą pozycję w tabeli  z dorobkiem 22 punktów. Prowadzi Pomorzanin – 23, a trzeci jest AZS PP – 20.  Na kolejny mecz rundy wiosennej zespół Stelli wyjedzie na Śląsk, gdzie zmierzy się z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, 27 kwietnia.

Radosław Kossakowski / foto Arkadiusz Kossakowski (fotogaleria)