Wygrana Stelli z liderem

2023-05-13

W sobotę, 13 maja, w meczu 12. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno podejmował na Stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę AZS Politechniki Poznańskiej.

Spotkanie to pokazało jak wyrównany jest poziom rozgrywek w tym sezonie. Stelliści tydzień wcześniej przegrali derbowy pojedynek z zamykającym tabelę Startem 2:4, a tym razem pokonała lidera 2:1. Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Huberta Grotowskiego. Rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Po zmianie stron politechnicy wyrównali. Michała Wilgosza pokonał Mateusz Stotko. Pod koniec trzeciej kwarty gospodarze egzekwowali karny strzał rożny, który  zakończony został trafieniem  Huberta Grotowskiego. W ostatniej odsłonie spotkania bramki już nie padły, a Stella pokonała AZS Politechnikę 2:1.

W innych spotkaniach 12. kolejki LKS Rogowo przegrał z AZS AWF Poznań 3:6, a Pomorzanin Toruń pokonał Wartę Poznań 4:2.