Wygrana stellistów w Środzie Wielkopolskiej

2019-01-05

Na mecz trzeciej kolejki rozgrywek eliminacji mistrzostw Polski w hokeju halowym zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 5 stycznia, do Środy Wielkopolskiej gdzie był podejmowany przez tamtejszy MKS. Gnieźnianie byli faworytami tego pojedynku i nie zawiedli oczekiwań prowadząc już do przerwy dwiema bramkami. W drugiej połowie dorzucili jeszcze cztery trafienia i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:8.

Stelliści już w 1. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Marcina Lewartowskiego. Dwie minuty później na 0:2 podwyższył Dawid Kowalski, a  w 7. minucie trzecią bramkę dla Stelli zdobył Dawid Naszko.  Gospodarze pierwszego gola zdobyli dopiero w 13. minucie wykorzystując krótki róg, który celnym pchnięciem zakończył Michał Dydymski. W 27. minucie czwartą bramkę dla Stelli zdobył Dawid Naszko, a minutę później Michał Dydymski ustalił wynik pierwszej połowy na 2:4.  Druga część spotkania była zacięta. Sporo walki toczyło się środkowej strefie boiska, ale bramki zdobywali już tylko gnieźnianie.  Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Lewartowski, a po jednym trafieniu zaliczyli: Rafał Stupczyński i  najmłodszy w drużynie  gości – niespełna szesnastoletni Marcel Jędro, który ustalił wynik meczu na 2:8.

Stelliści z kompletem 9 punktów prowadzą w grupie B  eliminacji mistrzostw Polski i są bardzo bliscy wywalczenia awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski.