Wygrana stellistów w Tarnowskich Górach

2019-09-15

Na mecz 2.kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał do Tarnowskich Gór, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Ósemkę.

Spotkanie rozegrane w sobotę, 14 września od początku toczyło się pod dyktando gości. . Stelliści  już w 3. minucie objęli prowadzenie, kiedy to  krótki róg na bramkę zamienił Marcin Lewartowski. Tuż przed końcem pierwszej kwarty  na 0:2  podwyższył Tomasz Subocz kończąc składną akcję zespołu. Druga kwarta to bokserska wymiana ciosów. W 19. minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, ale trzy minuty później ponownie skuteczni byli zawodnicy  Stelli, którzy dzięki  trafieniu Huberta Wilczyńskiego ponownie podwyższyli prowadzenie. W  25 minucie gospodarze zdobyli kolejną kontaktową  bramkę, ale trzy minuty  później Maksymilian Meler ustalił wynik pierwszej połowy na 2:4. Trzecia kwarta przyniosła uspokojenie w grze i tylko jedną bramkę.  W 34 minucie Maksymilian Meler kończąc szybką akcję gości podwyższył 2:5. Wynik spotkania na 2:6 ustalił dwie minuty przed jego zakończeniem  Marcin Lewartowski po raz drugi wpisując się w tym meczu na listę strzelców. Dzięki wygranej na Śląsku stelliści awansowali na drugie miejsce w tabeli I ligi.