Wygrana „Wilków” na inaugurację

2020-10-17

W sobotę, 17 października piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno pokonali po ciekawym i wyrównanym meczu pierwszej kolejki rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn sezonu 2020/21 drużynę Startu Konin.

W pierwsze minucie nad bramką Szczypiorniaka piłkę posłał Janusz Kostrzewa. W odpowiedzi kilkanaście sekund później, bramkę dla „Wilków” zdobył Adam Kniaź. W 3 minucie wyrównał Tomasz Lorencki. Minutę później, Piotr Wolny obronił rzut Janusza Kostrzewy, któremu piłkę podawał Piotr Kołtunowski. W 5 minucie Szczypiorniak prowadził 3:2. Minutę później, po silnym rzucie na bramkę Szczypiorniaka wyrównał Marcel Urbański. Po dziesięciu minutach było 6:4 dla „Wilków”, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Gadecki. W 12 minucie bramkarz Startu Konin przepuścił silny rzut Karola Kędziory. Minutę później, Michał Ostrowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Przemysławem Hejną. W 15 minucie było 8:7 dla Szczypiorniaka. Chwilę później, rzut karny w zespole z Gniezna wykorzystał Adam Kniaź. W 22 minucie przestrzelił Damian Stempuchowski. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 12:11dla „Wilków”. Minutę później, w poprzeczkę konińskiej bramki trafił Marcel Światłowski. W odpowiedzi goście zdobyli bramkę. W 27 minucie wyrównał jednak Karol Kędziora. Do przerwy Szczypiorniak remisował ze Startem Konin 15:15.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Tomasza Lorenckiego. W 34 minucie gola z rzutu karnego dla Startu Konin zdobył Marcel Urbański. W 37 minucie Piotr Wolny obronił silny rzut Janusza Kostrzewy. Chwilę później jednak goście zdobyli bramkę, a na listę strzelców wpisał się Marcel Urbański. W 39 minucie bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Michał Ostrowski. W 43 minucie był remis 20:20. Minutę później, po rzucie Przemysława Gadeckiego, „Wilki” znalazły się na prowadzeniu. W 47 minucie w wydawałoby się dobrej sytuacji, nad bramką rzucił Karol Kędziora. Dwie minuty później, koninianie odpowiedzieli i Start prowadził 24:22. W 49 minucie po szybkiej kontrze „Wilków”, kontaktową bramkę zdobył Adam Kniaź. W 51 minucie gola dla gnieźnieńskiej drużyny zdobył Kacper Ostrowski. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania, na tablicy wyników był rezultat 27:25 dla Szczypiorniaka. Chwilę później, czerwoną kartką w zespole gnieźnieńskim ukarany został Przemysław Gadecki. W 57 minucie był remis 27:27. W ostatnich sekundach bardzo dobrą interwencją popisał się nowy nabytek Szczypiorniaka-Bartosz Szypulski. Ostatecznie „Wilki” pokonały Start Konin 28:27.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Start Konin 28:27 (15:15)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Adam Kniaź-8.
Start Konin: Marcel Urbański-8.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Bartosz Szypulski (bramkarze)-Marcin Grzelak, Patryk Szymkowiak, Marcel Światłowski, Oliwier Gaweł, Rafał Siudeja, Michał Ostrowski, Karol Kędziora, Zbigniew Łuczak, Adam Kniaź, Przemysław Gadecki, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski, Kacper Ostrowski (zawodnicy z pola). Trenerami Szczypiorniaka są: Łukasz Krakowiak i Michał Grubczak.